Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Powiat. Akcja „Znicz” w powiecie

2016-10-27 15:11:13 (ost. akt: 2016-10-27 15:13:54)
Policja apeluje o rozwagę na drodze

Policja apeluje o rozwagę na drodze

Podziel się:

Wkrótce dzień Wszystkich Świętych. To czas kiedy większość z nas wyjeżdża na groby bliskich. Nad bezpieczeństwem podróżujących będzie czuwać policja. Mundurowi będą sprawdzać trzeźwość kierowców i stan techniczny samochodów.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Święto Zmarłych jest związane z wzmożonym ruchem na polskich drogach. Odwiedzamy rodzinę i groby bliskich. Policja będzie czuwać żeby nasza podróż była bezpieczniejsza. W związku ze Świętem Zmarłych na drogach prowadzących do cmentarzy oraz przebiegających w ich pobliżu, oprócz wzmożonego ruchu pojazdów, wzrośnie także natężenie ruchu pieszych.

W ubiegłym roku w czasie 4 dni (od 30 października do 2 listopada) na drogach doszło do 294 wypadków, w których zginęło 36 osób a 340 zostało rannych. Policjanci badali trzeźwość kierowców. Pozwoliło to na wyeliminowaniu z ruchu 1337 nietrzeźwych kierowców. Do części wypadków doszło z powodu jazdy zbyt dużą prędkością.
„Znicz” 2016
W tym roku akcja „Znicz” rozpoczyna się 28 października i potrwa do 2 listopada. Policjanci będą sprawdzać trzeźwość kierowców, prawidłowość przewożenia w pojeździe pasażerów, korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, przewożenie dzieci w fotelikach, przewożenie osób zgodnie z ilością miejsc w pojeździe jaka została określona w dowodzie rejestracyjnym, będą zwracać uwagę na prawidłowość poruszania się pieszych po drodze oraz posiadanie przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych. Zadaniem policjantów będzie również zapewniać płynność ruchu na drogach w pobliżu cmentarzy.
Żuromińska policja apeluje o rozwagę i ostrożność na drodze.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB