Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Żuromin. Bezpieczna żurominianka. Kobiety uczą się samoobrony

2016-10-31 14:15:12 (ost. akt: 2016-10-31 14:19:09)
W połowie października odbyło się pierwsze spotkanie w ramach kursu samoobrony dla kobiet

W połowie października odbyło się pierwsze spotkanie w ramach kursu samoobrony dla kobiet

Autor zdjęcia: UGiM Żuromin

Podziel się:

Grupa kobiet z gminy Żuromin rozpoczęła naukę samoobrony. Oprócz zajęć praktycznych odbywają się też spotkania z psychologiem.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Kurs samoobrony dla kobiet pod nazwą „Bezpieczna kobieta” jest realizowany w Żurominie po raz pierwszy ale cieszy się dużym zainteresowanie. W kursie bierze udział 20 kobiet w róznym wieku ale chętnych było więcej. Jest bezpłatny. Kobiety spotykają się dwa razy w tygodniu na różnego rodzaju zajęciach. Wszystko po to, żeby mogły czuć się bezpieczniej. W ramach kursu odbywają się zajęcia samoobrony, które prowadzi Paweł Ziemlewicz, zajęcia z psychologiem Wioletą Drygas pod nazwą „jak być kobietą i nie zwariować”oraz zajęcia prowadzone przez przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Żurominie o tym jak nie stać się ofiara przestępstwa. Spotkanie inauguracyjne kurs odbyło się 13 października w Komendzie Powiatowej Policji w Żurominie. Szkolenie potrwa do 1 grudnia. Przedsięwzięcie jest finansowane z tzw. „funduszu alkoholowego” Miasta. Organizatorem jest Urząd Gminy i Miasta w Żurominie a partnerami projektu Centrum Edukacji i Rozwoju Logos oraz Hidokan Aikido.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. brawo kobiety #2103434 | 94.254.*.* 1 lis 2016 19:20

    Taki kurs na pewno się przyda w obliczu nadciągajacych Arabów, których tak ochoczo do Polski chce sprowadzać redaktor naczelny tej gazety.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Ahmedowski #2102804 | 94.254.*.* 31 paź 2016 17:51

    No proszę, nasze Panie czują zbliżających się Arabów, ale nie martwcie się, ich ciągnie albo duży socjal albo bogate babeczki. Z darmo nie zaciągniecie ich do siebie, samoobrona nie jest potrzebna, chyba że przed białymi musicie się bronić.A to ciekawe,co się w Polsce dzieje, kobiety boją się mężczyzn, biały boi się białego. A może to wasi mężczyźni powinni ćwiczyć samoobronę, słyszałem że oni są gwałceni przez kobiety,

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)