Niedziela, 26 maja 2019. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Gościszka. Jubileusz szkoły

2016-10-31 14:20:20 (ost. akt: 2016-11-02 12:45:18)
 Dzieci wystąpiły z programem artystycznym

Dzieci wystąpiły z programem artystycznym

Autor zdjęcia: fot. AB

Podziel się:

Szkoła Podstawowa w Gościszce ma 50 lat. W piątek z tej okazji w szkole świętowano. Zaproszonych zostało sporo gości, były życzenia i występy uczniów.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl


Uroczystości jubileuszowe w piątek 21 października rozpoczęły się od Mszy Świętej w kościele pod wezwaniem Św. Marcina w Zielonej. Następnie przeniosły się przed budynek szkoły. Tam z okazji jubileuszu została odsłonięta pamiątkowa tablica. Wstęgę przecięli dyrektor szkoły Aleksandra Kępa, wójt Jacek Grzybicki oraz przewodniczący Rady Rodziców Krzysztof Pączkowski oraz Iwona Antkowicz. Dalsza część uroczystości odbyła się w szkole. Gości przywitała dyrektor szkoły Aleksandra Kępa.

Wśród nich był wójt Kuczborka Jacek Grzybicki, starosta Jerzy Rzymowski, przedstawiciel Kuratorium Oświaty Wojciech Zaborowski, kierownik Muzeum Małego Miasta Jerzy Piotrowski, dyrektor Biblioteki w Bieżuniu Małgorzata Kraśniewska, urzędnicy, dyrektorzy szkól gminnych, byli nauczyciele i dyrektorzy szkoły, radni i rodzice. Goście przekazali na ręce dyrektor najserdeczniejsze życzenia oraz prezenty z okazji święta szkoły.
Szkoła Podstawowa w Gosciszce nigdy nie była jedynie miejscem czy instytucją ale zawsze zwartą społecznością, stworzona przez pokolenia uczniów i ich rodziców, którzy oddali szkole swoje umiejętności , entuzjazm i serce – mówiła dyrektor Aleksandra Kępa – wokół szkoły gromadziły się osoby twórcze , kreatywne, poszukujące, najlepszych rozwiązań i wrażliwe na potrzeby dzieci. Dzięki ich entuzjazmowi i zaangażowaniu udało się stworzyć naszą szkołę. Taka jaką widzimy ją dzisiaj. Przyjazną, kolorową i otwartą.
Dyrektor mówiła również, że w szkole w Gościszce najważniejszy jest uczeń a dusza szkoły jest nauczyciel, jej dumą absolwenci.

Głównym punktem uroczystości były występy uczniów. Dzieci śpiewały piosenki. Przedstawiły również historie szkoły wraz z prezentacją multimedialną zdjęć. Przygotowały również film z wywiadem z absolwentami Szkoły Podstawowej w Gościszce starostą Jerzym Rzymowskim i Grażyna Błażejczyk.
Jak to na jubileusz przystało był również tort.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mieszkaniec #2102930 | 83.24.*.* 31 paź 2016 20:22

    Bardzo ładna starannie przygotowana akademia . Super

    Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz