Czwartek, 27 czerwca 2019. Imieniny Cypriana, Emanueli, Władysława

Żuromin. Panika bankowa. Klienci szturmują placówkę

2016-11-07 08:20:43 (ost. akt: 2016-11-07 09:22:13)
W ubiegłym tygodniu już przed otwarciem żuromińskiego oddziału przed drzwiami ustawiły się kolejki

W ubiegłym tygodniu już przed otwarciem żuromińskiego oddziału przed drzwiami ustawiły się kolejki

Autor zdjęcia: fot. Ewa Jabłońska

Podziel się:

Klienci Banku Spółdzielczego w Ciechanowie masowo wypłacają swoje oszczędności. Miasto obiegła informacja o upadłości banku. Prezes banku Andrzej Kopeć uspokaja Klienci.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Bank Spółdzielczy w Ciechanowie ma swój oddział w Żurominie. W ubiegłym tygodniu placówka przeżywała prawdziwe oblężenie. Rano, jeszcze przed otwarciem banku, przed drzwiami ustawiały się kolejki. Mieszkańcy powiatu a także okolic masowo chcieli wypłacić swoje oszczędności.
Podobna sytuacja miała miejsce w innych oddziałach ciechanowskiego banku, między innymi w Przasnyszu i Mławie.

Nadzór finansowy
21 października Bank Spółdzielczy w Ciechanowie poinformował, że Komisja Nadzoru Finansowego rozpoczęła w stosunku do banku postępowanie administracyjne. Komisja ma sprawdzić czy bankowi potrzebny jest Zarząd Komisaryczny. Jednak jak podkreśla prezes Banku Spółdzielczego w Ciechanowie Andrzej Kopeć, nie oznacza to jeszcze nawet zamiaru wprowadzenia takiego zarządu. I przypomina, że KNF miał zastrzeżenia do kandydatury na prezesa zarządu ciechanowskiego banku, jednak 6 października rada nadzorcza wybrała innego prezesa, czyli właśnie naszego rozmówcę. Wieść o kłopotach banku rozeszła się również ze względu na sms-y, które otrzymywali jego klienci
- Rozpowszechniano informacje o rzekomej złej kondycji banku – mówi Prezes Banku Spółdzielczego w Ciechanowie – sprawa sms-ów zajmuje się prokuratura.

Okazuje się, oprócz Komisji Nadzoru Finansowego, także Narodowy Bank Polski i Bankowy Fundusz Gwarancyjny przyglądają się sytuacji banku
- Od kilku dni obserwujemy odpływ depozytów spowodowany rozpowszechnianiem niesprawdzonych informacji o kłopotach banku spółdzielczego w Ciechanowie. W związku z tym uznaliśmy, że instytucje przez nas reprezentowane powinny zająć w związku z tym stanowisko - powiedział prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński dla portalu money.pl.
Jak podkreśla portal money.pl, prezes Bankowego Funduszu Gwarancyjnego Zdzisław Sokal zapewnia, że zgodnie z ustawą o BFG środki ulokowane w banku są gwarantowane do równowartości 100 tysięcy euro.
- Chcę przypomnieć, że w razie konieczności BFG - zgodnie z ustawą - wypłaca środki gwarantowane w terminie siedmiu dni wraz z należnymi odsetkami – poinformował portal prezes BFG.
Bank ma płynność finansową
Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Ciechanowie Andrzej Kopeć wyjaśnia, że placówka ma płynność finansowa i wszystko wraca do normy

Klienci banku nie mają o co się martwić – podsumowuje Andrzej Kopeć.
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ". 

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Jabłońska

Komentarze (14) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. nowy #2115188 | 77.255.*.* 18 lis 2016 00:39

  Ale to ......k....wa trzeba wiedzieć, a nie słuchać szwabskich agentów antypolskich.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. nowy #2114292 | 77.255.*.* 16 lis 2016 22:48

  Jak zwykle nie wiecie o co kaman, bo widzę, że tylko na chwilę wychynęliście swoje łebki z pokemonów lub innych pejs-zbuków. Wytłumaczę wam więc, bo mam chwilę wolnego. Bank spółdzielczy k. kościoła jest w bardzo dobrej kondycji finansowej. Pani Jabłońska wysiliła się w swym trudzie dziennikarskim pisząc: "Miasto obiegła informacja o upadłości banku." No myślałem, że mi szczena opadnie na "podłogie" pod wrażeniem profesjonalizmu P. Jabłońskiej (ten sam poziom co Ejnika). Pani Jabłońska skoro tak pisze, to z pewnością widziała, jak przez miasto zapier...... w krótkich majtkach informacja o upadłości banku. Żenada . Od zasze plotki są u was uważane jako WIARYGODNE źródła informacji. No ale cóż, poziom się nie zmienił. Było dno i jest dno i 3 metry mułu. Ale do meritum. Uprzytaminam wszystkim zainteresowanym, że ta informacja, która obiegała - ponoć - miasto to było celowe działanie przez podstawione osoby, zachodnich banków , w celu zniszczenia Polskiej bankowości. Polska bankowość, to SKOK-i i banki spółdzielcze, bo mają 100% udział Polskiego kapitału. Są w doskonałej kondycji w porównaniu z bankami zachodnimi, które są właścicielami 80% banków w Polsce (nie mylić z bankami polskimi). Skurwysyńskie żydostwo z zachodnich banków atakuje w sposób przestępczy polski , narodowy system bankowy. A wy pierdolicie coś, czego normalny , średnio zorientowany w temacie człowiek nie jest w stanie przetrawić, biadoląc nad waszym bezmózgowiem ekonomicznym. Trzymajcie swoje oszczędności tylko w bankach spółdzielczych, polskich, bo jak np. upadnie włoski bank Uni Credit to ci z was, co mają kasę w PeKao S.A. (nie w PeKaO. B.P. - to polski bank), to się pewnego dnia obudzą z pustym kontem i ręką w nocniku, bo Uni Credit jest właścicielek PeKao S.A. A na dzisiaj Uni Credit we Włoszech jest w fatalnej sytuacji, w porównaniu do polskich banków spółdzielczych.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Observator #2109301 | 193.35.*.* 9 lis 2016 14:31

  Tłum ludzi szturmuje placówkę banku, żeby odzyskać swoje oszczędności - czyli mają pieniądze? Nie tylko kieszonkowe, ale nawet oszczędności w banku? Ludzie ze zdjęcia nie wyglądają na miejscowych biznesmanów czy wysokiej rangi urzędników. Czyżby to byli zwykli obywatele powiatu? Jak to się ma do lamentów pod każdym artykułem o powszechnej biedzie, wyzysku, głodowych stawkach godzinowych, nieopłacalnych hodowlach i zadłużonym społeczeństwie? Ci ludzie nie stoją tam po kredyt, tylko po swoje oszczędności (mniejsze czy większe, ale jednak).

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (6)

  1. Rata #2108975 | 83.28.*.* 8 lis 2016 22:46

   No to jak , będzie plajta czy nie będzie. Warto dać i wiarę , czy zakończyć współpracę. A może lepiej wziąć kredyt , ale czy dadzą? Konkurencja chyba się cieszy.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Obiektywnie #2107797 | 77.255.*.* 7 lis 2016 11:24

   Tak to jest jak się tuninguje papiery odnośnie przyznawania kredytów na budowy smrodu (czytaj kurników i chlewni). Cena za kurczaki w dołku, to samo z jajami, pomór już blisko a kredyty dobrze się bierze ale gorzej jak trzeba spłacić. Pracy banku przyglądał się KNF i chyba za dobrze to nie wygląda.

   Ocena komentarza: warty uwagi (67) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (14)