środa, 19 lutego 2020. Imieniny Bettiny, Konrada, Mirosława

Było bezpiecznie

2016-11-09 14:06:38 (ost. akt: 2016-11-10 09:25:17)
W czasie długiego weekendu patrole policji czuwały nad bezpiecznymi powrotami do domów fot. arch

W czasie długiego weekendu patrole policji czuwały nad bezpiecznymi powrotami do domów fot. arch

Podziel się:

4 kolizje, 83 mandaty, dwóch nietrzeźwych kierowców i zatrzymane dwa prawa jazdy – to bilans tegorocznej akcji „Znicz” na drogach powiatu żuromińskiego. Nie było brawury na drogach, było bezpiecznie – podsumowuje akcję rzecznik prasowy żuromińskiej policji mł. asp. Tomasz Wnuk.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl
Według policyjnych danych w ciągu 4 dni ( od 28 października do 2 listopada) na polskich drogach doszło do 428 wypadków. Zginęło w nich 39 osób a ponad 500 trafiło zostało poszkodowanych. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu prawie 1 200 nietrzeźwych kierowców. W tym roku było dużo więcej wypadków niż w tym samym okresie rok wcześniej.
W powiecie bezpieczniej
Na naszych drogach powiatowych było bezpieczniej. Nie doszło do żadnego wypadku. Na drodze nie został poszkodowany. Policyjne patrole czuwały nad bezpiecznym powrotem z świątecznego weekendu. W ciągu długiego świątecznego weekendu policjanci ukarali mandatami 83 osoby. W tym 5 pieszych. Na drogach miały miejsce 4 kolizje. Pierwsza z nich w sobotę po godzinie 17;00, na ulicy Lidzbarskiej w Żurominie. 55 – letni mężczyzna uderzył w znaki drogowe. Znaki uległy zniszczeniu a mężczyzna odjechał z miejsca zdarzenia. Policja go jednak odnalazła i za zniszczenie mienia otrzymał mandat w wysokości 200 złotych. W niedzielę 31 października doszło do kolozji w Poniatowie. 43 – letni mężczyzna skręcał w wjazd do posesji i zajechał drogę innemu samochodowi. Sprawca zdarzenia otrzymał mandat karny w wysokości 400 złotych. Do kolejnego zdarzenia doszło na trasie Bieżuń – Zawidz. Kierowca chciał skręcić w drogę do Siemiątkowa. Zatrzymał się, żeby mógł przejechać jadący z przeciwka samochód. W tym czasie inne auto uderzyło w tył samochodu. Do ostatniej kolizji doszło na trasie Żuromin – Bieżuń. 30 – letnia kobieta jadąca Toyota uderzyła w dzika. W żadnym z tych zdarzeń, nikomu nic się nie stało.
Podczas tegorocznej akcji „Znicz” zatrzymano 2 uprawnienia do kierowania pojazdami za przekroczenie prędkości o 51 km/h w obszarze zabudowanym. Jak informuje rzecznik prasowy mł. asp. Tomasz Wnuk, głównymi przewinieniami kierujących była nadmierna prędkość, niestosowanie pasów bezpieczeństwa oraz nieprawidłowe zachowanie kierującego względem pieszych. Wykroczenia popełnione przez pieszych to głównie przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Na drogach całego powiatu żuromińskiego policjanci prowadzili także działania polegające na kontroli stanu trzeźwości kierujących. W sumie przeprowadzono 261 takich kontroli. W ich trakcie ujawniono 1 kierującego w stanie nietrzeźwości i jednego po użyciu alkoholu
Na drogach powiatu żuromińskiego było bezpiecznie – podsumowuje tegoroczną akcję rzecznik prasowy.

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. aj waj #2109577 | 94.254.*.* 9 lis 2016 20:02

  mnie często pytali policjanci czy piłem, mówię piłem, alkomat,wychodzi 0,00 i mnie pałą za okłamywanie władzy,jak wypiłem i sie nie przyznałem to też pałą i jak tu żyć panie Prezydencie?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. AE #2109411 | 9 lis 2016 16:59

  Jaka jest roznica miedzy osoba w stanie nietrzezwym a po uzyciu alkoholu? Ja pilem kilka dni temu i jestem trzezwy ale na pewno po uzyciu alkolholu

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)

  1. Asdan #2109408 | 9 lis 2016 16:57

   Czy Dzik przezyl?

   ! - + odpowiedz na ten komentarz