Wtorek, 25 lutego 2020. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Na jakiej lokacie zyskasz najwięcej? Oblicz w Rankomat

Podziel się:

Polacy coraz chętniej oszczędzają, lokując środki przede wszystkim na lokatach bankowych. Niskie ich oprocentowanie nie gwarantuje pokaźnych zysków. Jeśli jednak porównasz dostępne oferty, wybierzesz produkt pozwalający na wypracowanie maksymalnie wysokich odsetek.

Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Banku Zachodniego WBK czterech na dziesięciu Polaków decyduje się na regularne oszczędzanie. Osoby te mają bowiem świadomość znaczenia gromadzenia środków, co pozwala stworzyć tzw. poduszkę finansową. Chociaż lokaty nie są zbyt wysoko oprocentowane, to właśnie one cieszą się sporą popularnością.

Lokaty - bezpieczne i z gwarancją zysków

Paradoksem może wydawać się fakt, że Polacy chętnie wybierają lokaty, by powiększać swoje oszczędności. Od kilku lat zauważalna jest bowiem obniżka stóp procentowych, co przekłada się na spadające oprocentowanie lokat. A im niższe oprocentowanie, tym niższe odsetki można wypracować. Faktycznie, zyski z tych produktów bankowych nie są najwyższe, ale ... mają też swoje dobre strony. I to właśnie na zaletach koncentrują się osoby wybierające lokaty.

Lokaty dają gwarancję zysków. W przeciwieństwie do agresywnych instrumentów inwestycyjnych, nie ma tutaj żadnego ryzyka. Lokując swoje oszczędności i wypłacając je dopiero po zakończeniu trwania umowy, kapitał ponownie trafia na konto klienta wraz z wypracowanymi odsetkami.

Lokaty to także większe bezpieczeństwo. Nawet, jeśli bank stanie się niewypłacalny, klient nie straci swoich środków. Zostaną one wypłacone z Funduszu Gwarancyjnego (do kwoty 100 tys. euro). Poczucie bezpieczeństwa i fakt, że w razie nieprzewidzianych sytuacji oszczędności życia nie zostaną utracone sprawia, że po lokaty nadal chętnie sięga spore grono Polaków.

Jak wybrać najkorzystniejszą lokatę?

Chociaż lokaty nie są wysoko oprocentowane, różnią się one parametrami - by się o tym przekonać, porównaj na finanse.rankomat.pl. W praktyce oznacza to, że wśród nich istnieją mniej i bardziej korzystne oferty - jeśli wybierzesz odpowiednią ofertę, możesz wypracować maksymalnie duże odsetki.

W analizie najkorzystniejszych ofert pomoże ci porównywarka ponad 700 lokat bankowych. Wystarczy określić interesujące cię parametry, by uzyskać informacje o konkretnych produktach i możliwościach zysku.

Przykład. Załóżmy, że chcesz ulokować 10 000 zł na okres 3 miesięcy. Zgodnie z danymi zawartymi w porównywarce finase.rankomat.pl, najwięcej możesz zarobić na lokatach:
• Plus Bank (4%) - 79,89 zł netto
• Idea Bank (3,50%) - 69,90 zł netto
• mBank (3,50%) - 69,90 zł netto.

Teraz już wiesz, w jakich bankach najbardziej opłaca się oszczędzać. Kilka kliknięć wystarczy, by poznać najkorzystniejsze lokaty i oszacować zyski.