Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Ścieżka ekologiczna już jest, ale plany są większe

2016-11-15 14:55:41 (ost. akt: 2016-11-15 14:56:17)
Mieszkańcy na otwarciu 30 września
Fot. UG Lubowidz

Mieszkańcy na otwarciu 30 września Fot. UG Lubowidz

Podziel się:

Istniejąca w Łazach ścieżka ekologiczna już pozwala się zapoznać zainteresowanym ze zwierzętami występującymi w tutejszych lasach. Samorząd planuje na tym terenie jeszcze inne inwestycje, m.in. utworzenie zalewu, budowę parku linowego i siłowni plenerowej.

Gmina Lubowidz, przy wsparciu finansowym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, zakończyła niedawno sporą inwestycję. W Łazach powstała ścieżka ekologiczna. Uroczyście otwarcie obiektu odbyło się 30 września. Ścieżka pozwala na zapoznanie się w atrakcyjny sposób ze zwierzętami występującymi w lasach. Zainteresowani zobaczą tam wiele figur zwierząt w rozmiarach rzeczywistych, a także tablice informacyjne zawierające wiele ciekawostek. To jednak nie koniec planów inwestycyjnych gminy w tym zakresie. W przyszłości przy Lubowidzkim Terenie Rekreacyjno-Edukacyjnym ma powstać zalew o powierzchni około 40 ha. Ponadto w najbliższym czasie zostanie wybudowany park linowy dla dzieci i dorosłych oraz siłownia plenerowa. Zwieńczeniem całej inwestycji ma być natomiast otwarcie zagrody mazowieckiej. Ma ona ułatwić mieszkańcom zapoznanie się z kulturą Mazowsza, w tym m.in. ze strojami, narzędziami i przedmiotami życia codziennego naszych przodków. Bartos

Komentarze (20) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kap łan #2124825 | 94.254.*.* 1 gru 2016 13:54

  Proszę państwa, wasz wójt to byznesmen, do każdej większej inwestycji czy byznesu chce wejść jako wspólnik.Składa oficjalne propozycje, jak ma odpowiedź negatywną to tępi taką inwestycję.Może ktoś wie,czy buduje się dom pogrzebowy koło Lubowidza??????Jak się buduje to współudziałowcem jest wójt.Musi to sprawdzić prokuratura. Innym tez dawał propozycję wejścia jako udziałowiec do firmy. Kilkanaście osób wie,czym on pachnie, wiedzą ci,którym składał taką propozycję. Ale macie wójta,lepszy od tego z Siemiątkowa(ano,a co prokuratura,śpi? a taśmy są ,nielegalne?). Patrzy własnej kabzy,na taczki gościa,na taczki a ja mogę się z Panem wójtem złapać w prokuraturze,nawet konfrontacja może być,zapraszam. Oj narodzie lubowidzki,narodzie,jak każdy polski,jesteś pięknie dymany od najniższych po tych wyższych.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. do populisty #2115817 | 178.42.*.* 18 lis 2016 21:29

   A w Żarumninie zamiast 300 mirjsc pracy są igrzyska w postaci disco polo? Też Ci się nie podoba?

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. do nowy #2115706 | 83.24.*.* 18 lis 2016 19:18

   Widać twoje rozgoryczenie faktem , ze utraciłeś źródło dochodu , zbierałeś zioła nie na swojej działce a więc jak , jesteś OK a " ból" i japa są źli bo poparli inicjatywę i mało tego. Jeden z nich proponuje jeszcze założenie parku linowego aby społeczeństwo mogło tam wypoczywać. Tobie oczywiście to nie na rękę bo jak widać jesteś typowy samolub , tylko ja , tylko dla siebie itd. Musisz tych ziół poszukać w innym miejscu , na pewno rosną a co do faktu kto jest kumaty a kto nie to nie do ciebie należy osąd chyba , że mierzysz innych według swojej miarki. W każdym razie co osiągnęli dotychczas ' ból j japa nie wiesz i wiedział nie będziesz ale czy są oni dupkami ? Jak myślisz mierny obrońcą bałaganu i syfy/ tak było na Łazach/ Pozdro........

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Populista #2115246 | 83.24.*.* 18 lis 2016 07:43

   Typowy populista który daje mieszkańcom swojej gminy igrzyska a nie chleb. ,,Głupi lud to kupi" i taka prawda obsadził swoimi całą radę pozatrudnial swoich na stanowiskach budżetowych. Ile utworzył nowych stanowisk pracy? Ile ubyło ludności w gminie? Jakie powstały przez sześć lat inwestycje które dały nowe miejsca pracy? Dać dziecku zabawkę i będzie szczęśliwe? Nie ażeby było szczęśliwe musi być najedzone ubrane i mieć dach nad głową. cieżka oczywiście bardzo dobry pomysł edukacyjny i ekologiczny.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. nowy #2115185 | 77.255.*.* 18 lis 2016 00:31

   Do "ból" i "Japa": Mnie nic nie boli. To was powinna boleć wasza głupota. Nie można "coś" robić. Trzeba robić z rozumem. Nieprawdą jest też, że nie znam lub czegoś zazdroszczę organizatorom. Znam dobrze Pana Żulewskiego. Szanuję go za to co dokonał w swoim życiu. Doszedł do tego, co większość z was nigdy nie osiągnie. Ale nie można naprawiać Natury, bo żaden człowiek się do tego nie nadaje. Tak się składa "Japa", że ja co rok od 9 lat zbierałem tam zioła. Może nie kumasz o co chodzi, ale tam, na Łazach są zioła których nie ma w promieniu 50 kilometrów od tego miejsca z uwagi na nietknięty mikro-ekosystem. Teraz większość z tego nieocenionego dobra natury została po prostu zabetonowana przez kretynów. Nie wiem, czy to kumacie. Myślę, że nie, bo dla was najważniejsza jest zmiana. Natomiast uprzytomnię wam jedną rzecz: najdroższe firmy na świecie chwalą się niezmiennością przez lata......dupki.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (20)