Czwartek, 2 kwietnia 2020. Imieniny Franciszka, Malwiny, Władysława

Przeradz Mały. Uczniowie pamiętają o rocznicy

2016-11-16 12:53:57 (ost. akt: 2016-11-16 12:57:59)
 W Przeradzu Małym świętowano rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości fot. zbiory szkoły

W Przeradzu Małym świętowano rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości fot. zbiory szkoły

Podziel się:

W Samorządowej Szkole Podstawowej w Przeradzu Małym odbyła się uroczystość z okazji 98. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Tradycyjnie uroczystość rozpoczęto od odśpiewania hymnu. Następnie uczniowie przypomnieli drogę Polaków do wolności. Recytowali wiersze i śpiewali patriotyczne piosenki. Uczniowie przedstawili również inscenizację. Dziewczynka przebrana w barwy ojczyste była krępowana łańcuchem przez uczniów wcielających się w trzech zaborców. W tle było słychać muzykę Fryderyka Chopina. Na scenie pojawili się uczniowie przebrani za żołnierzy. Karabinami odpędzając zaborców uwolnili z więzów dziewczynkę symbolizującą Polskę. Druga część uroczystości przebiegała w radosnej atmosferze. Przeprowadzone zostały teleturnieje i konkursy m.in.: ”Szansa na sukces” - śpiewanie piosenek patriotycznych, „Jeden z pięciu”- miniturniej wiedzy historycznej , Szóstkonerzy” – turniej wiedzy o hymnie , „Malowane węglem” – rysowanie orła białego z zasłoniętymi oczami , „Polska gola” -charakteryzacja twarzy kibica barwami narodowymi„ Zgadnij kim jestem?”- przedstawienie za pomocą gestów, ciała znanego sportowca , „ Znani i lubiani”- odgadnięcie po krótkiej notce biograficznej słynnych Polaków i Polek. Po zakończonych konkurencjach, wszyscy uczniowie szkoły otrzymali mini babeczki z flagą biało-czerwoną oraz zaproszeni zostali na „wojskową grochówkę” . Uwieńczeniem uroczystości było złożenie wiązanki oraz zapalenie znicza przy obelisku poświęconemu bohaterom powstania styczniowego w Jakubowie.
Nad przebiegiem uroczystości czuwały Anetta Wasiak i Renata Szymańska .
Ewa Jabłońska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kap łan #2119169 | 94.254.*.* 23 lis 2016 19:38

    Mogliby Bogurodzicę zaśpiewać, zebrać ofiarę i uczyć się uczyć jedynie słusznego przedmiotu, uczyć się bo do piekła pójdziecie. Na dzień dzisiejszy dobrze,dobrze ale będzie lepiej.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Obserwator #2118655 | 80.53.*.* 23 lis 2016 09:10

    Brawo! Miło popatrzeć jak w młodych ludziach kształtuje się postawa patriotyzmu i szacunku do ojczyzny. Imponująca akademia z okazji Dnia Odzyskania Niepodległości- poważnie, sentymentalnie a potem "na wesoło".

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz