Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

W rocznicę odzyskania niepodległości

2016-11-18 08:50:01 (ost. akt: 2016-11-18 08:51:24)
W Bieżuniu wystąpili uczniowie

W Bieżuniu wystąpili uczniowie

Autor zdjęcia: fot. Anna Bonisławska

Podziel się:

Co rocznie 11 listopada w Polsce obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości. Obchodzone jest dla upamiętnienia odzyskania przez nasz kraj niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów.

Dzień ten jest dniem wolnym od pracy. Główne obchody, z udziałem najwyższych władz państwowych, odbywają się w Warszawie na placu marsz. Józefa Piłsudskiego, przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Również na terenie naszego powiatu pamiętamy o narodowym Święcie niepodległości. Obchody są organizowane w naszych miastach: Bieżuniu i Żurominie.
Żuromin
W Żurominie świętowanie rozpoczęło się msza święta w kościele. Dalsze uroczystości tradycyjnie odbyły się pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. W uroczystości wzięły udział władze miasta i powiatu, harcerze i mieszkańcy. Odbył się apel pamięci i prezentacja pocztów sztandarowych delegacji instytucji i organizacji. Pod pomnikiem delegacje złożyły kwiaty. Po okolicznościowych przemówieniach, program artystyczny zaprezentowały grupy działające przy Żuromińskim centrum kultury
Bieżuń
W Bieżuniu rocznicę odzyskania niepodległości świętowano 10 listopada w Domu Kultury. Po oficjalnym rozpoczęciu obchodów, swój program artystyczny tematycznie związany z obchodzonym świętem zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Bieżuniu. Następnie na scenie wystąpił dr Zbigniew Girzyński z wykładem „Józef Piłsudski Ojciec Niepodległości”. W uroczystości wziął udział burmistrz Andrzej Szymański.
Ewa Jabłońska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB