Wtorek, 25 czerwca 2019. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Awans dla Wieczorka i medale dla policjantów

2016-11-18 08:52:46 (ost. akt: 2016-11-18 10:01:47)
Dariusz Wieczorek został mianowany Zastępcą Komendanta Powiatowego policji w Żurominie

Dariusz Wieczorek został mianowany Zastępcą Komendanta Powiatowego policji w Żurominie

Autor zdjęcia: fot. Ewa Jabłońska

Podziel się:

Oficjalnie i uroczyście podinspektor Dariusz Wieczorek został mianowany na zastępcę Komendanta Powiatowego żuromińskiej Policji. Przy okazji policjanci otrzymali również odznaczenia resortowe.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

W Urzędzie Gminy i Miasta w Żurominie we wtorek 8 listopada odbyła się uroczysta zbiórka funkcjonariuszy policji. Wzięło w niej udział wielu zaproszonych gości. Wśród nich był zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Mirosław Jedynak, starosta Jerzy Rzymowski, wicestarosta Ireneusz Rejmus, przewodnicząca rady Miejskiej w Żurominie Barbara Michalska, starosta ciechanowski Sławomir Morawski, prokurator rejonowa płońskiej prokuratury Ewa Ambroziak, dyrektor LO w Mławie Przemysław Kubiński, wójt Gminy Płońsk Aleksander Jarosławski, wójt Gminy Ciechanów Marek Kiwit, starosta powiatu płońskiego Andrzej Stolpa.
Zbiórka została zorganizowana z okazji objęcia stanowiska zastępcy komendanta żuromińskiej policji przez podinsp. Dariusza Wieczorka. Zastępca dziękował za awans.
- Powołanie mnie na to stanowisko, to ogromne wyróżnienie. Dziękuje bardzo panie komendancie za obdarzenie mnie zaufaniem – mówił Dariusz Wieczorek – mogę pana zapewnić, że w codziennej służbie postaram się spłacić kredyt zaufania z nawiązką. Myślę, że w moich działaniach będę mógł skorzystać z doświadczenia pana komendanta, który zechce być dla mnie nauczycielem a wręcz mentorem. Dziękuję koleżankom i kolegom za wsparcie w dotychczasowej służbie, to wsparcie będzie mi nadal potrzebne.


Odznaczenia dla policjantów
W dalszej części uroczystości zostały wręczone odznaczenia resortowe dla policjantów. Funkcjonariusze zostali uhonorowani odznaka zasłużony policjant. Takie odznaki są wręczane w uznaniu za szczególne zasługi i osiągnięcia przyczyniające się do ochrony bezpieczeństwa i utrzymania porządku publicznego. Odznaką zostali wyróżnieni funkcjonariusze z Komend Powiatowych w Żurominie, Ciechanowie, Mławie, Płońsku i Sierpcu. Wśród ośmiu odznaczonych policjantów był jeden funkcjonariusz z żuromińskiej Komendy. Brązową odznakę otrzymał asp. Marcin Gołąb. W KPP Żuromin pracuje od 2005 roku a w 2010 roku został mianowany na Jednoosobowe Stanowisko do walki z Przestępczością Narkotykową Wydziału Kryminalnego KPP Żuromin. Brązowe odznaki otrzymali również: kom. Wiesław Blekicki  KPP Ciechanów, asp. szt. Zbigniew Grabowski KPP Mława, asp. szt. Andrzej Kołakowski KPP Ciechanów, asp. Grzegorz Koziatek KPP Ciechanów, asp. szt. Mariusz Żukowski KPP Ciechanów. Srebrne odznaki otrzymali: podinsp. Robert Olewniczak KPP Płońsk, asp. szt. Dariusz Wojda KPP Sierpc.

Nie tylko funkcjonariusze zostali odznaczeni. Także osoby, które od lat wspierają realizację ustawowych zadań policji. Wśród nich samorządowcy, prokuratorzy, nauczyciele. Medal za zasługi dla policji otrzymali: Ks. Prałat Ludomir Kokosiński, starosta ciechanowski Sławomir Morawski, szefowa Prokuratury Rejonowej w Płońsku Ewa Ambroziak, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego Przemysław Kubiński, wójt Gminy Płońsk Aleksander Jarosławski, wójt Gminy Ciechanów Marek Kiwit, starosta płoński Andrzej Stolpa.


Komentarze (21) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mietek #2146832 | 157.25.*.* 31 gru 2016 14:13

  Nie dawno jeżdził po wioskach i namawiał, by głosowano na psl i Noska. Myślę, że w kolejnych wyborach będzie namawiał i szukał kandydatów na radnych dla pis-u..(czyli praca na dwa fronty) Powinien chociaż zachować "twarz" tylko, czy takich ludzi na to stać ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. .. #2117167 | 77.252.*.* 21 lis 2016 07:51

  245 #2116732 | wczoraj, 12:20 Ja myślałem że Panią Anetkę wszyscy lubią...W końcu została wybrana przez lud :) Ocena komentarza: 3 Przeczytaj cały tekst: Awans dla Wieczorka i medale dla policjantów - Żuromin http://kurierzurominski.pl/398872,Awans- dla-Wieczorka-i-medale-dla-policjantow.h tml#ixzz4QcjGgbdL

  Ocena komentarza: warty uwagi (22) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Przykro #2117051 | 94.254.*.* 20 lis 2016 21:34

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. pisać o tym człowieku, po spotkaniu z nim na ulicy mam wielki niesmak, to nie jest funkcjonariusz, to jest nieokrzesany człowiek, myśli,że jest najważniejszy. Zawsze jest nieodpowiedni człowiek w takim miejscu.

  1. ja #2116640 | 37.248.*.* 20 lis 2016 09:36

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. pani anete polycia nielubi

   1. Roman #2116129 | 157.25.*.* 19 lis 2016 11:30

    Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Coraz mocniejszą wtykę w służbach ma psl. Gratulacje

    Pokaż wszystkie komentarze (21)