Sobota, 22 lipca 2017. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Piłka nożna. Bitwa rzek dla Wkry

2016-11-18 09:02:08 (ost. akt: 2016-11-18 09:03:00)

Wkra Żuromin nie wykorzystała rzutu karnego, od 70 minuty grała w „dziesięciu”, ale potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Podopieczni Wojciecha Błaszkiewicza pokonali Sonę Nowe Miasto na Stadionie Miejskim 4:2. Zwycięskie bramki zdobywając po siedemdziesiątej minucie.

Redakcja
Redakcja@kurierzurominski.pl

Bardzo dobry początek spotkania w wykonaniu Wkry Żuromin. Można byłoby tak napisać, gdyby choć jedna z okazji w pierwszym kwadransie została wykorzystana. Żurominianie mieli trzy okazje. Najlepszą rzut karny. Niestety lekkie uderzenie Jarosława Sawickiego, sygnalizowane, nie było przeszkodą dla golkipera Sony Nowe Miasto. Wieczorkowski wyczuł intencje strzelca, odbił strzał i gospodarzom pozostał tylko rzut rożny.

Strzał życia
Po kwadransie niewykorzystanych szans do głosu doszła Sona. Podopieczni Zdzisława Sadowskiego nie czekali długo, aby wyjść na prowadzenie. W 18 minucie meczu na strzał z dystansu zdecydował się jeden z graczy gości. Mateusz Szmyt wyciągnął się jak struna, ale nie był w stanie odbić dokładnego uderzenia. Sona wyszła na prowadzenie. Wkra do przerwy nie potrafiła nawet zagrozić bramce gości. Wojciech Błaszkiewicz, trener Wkry, w przerwie zdecydował się na dwie zmiany. Michał Chojnacki uporządkował w drugiej części gry środek pola, a Bartosz Narewski wniósł sporo jakości w akcje ofensywne. Brakowało jednak wykończenia dobrych akcji. Dopiero w 68 minucie, kiedy w polu karny faulowany był Nowacki, a Żelazny trafił do siatki żurominianie przestali być tacy nerwowi w swoich poczynaniach.

Życie po czerwonej kartce
Gdy wydawało się, że po bramce wyrównującej Wkra nabierze jeszcze większego rozmachu żurominianie stracili zawodnika. Po dobrym przerzucie do Narewskiego ten wyprzedził obrońcę, oddał strzał. Na piłkę poszedł Sawicki, niestety nie był w stanie jej złapać. Wpadł na bramkarza, sfaulował go. Wejście Sawickiego było na tyle groźne, że golkiper opuścił boisko. Sawicki wraz z nim, tyle, że po drugiej żółtej kartce.
Mimo straty zawodnika Wkra nic nie straciła ze swojej aktywności. Dalej była zespołem bardzo ofensywnym i co najważniejsze w ciągu kilku minut wyszła na prowadzenie. Prowadzenie, fantastycznym strzałem lewą nogą dał Tomasz Kamiński. Była 73 minuta. Gol nie zmienił nastawienia „zielono-czerwonych”. Nadal atakowali. Pięć minut później po stałym fragmencie było już 3:1. Najpierw piłka trafiła w słupek, później zatańczyła w polu karnym między zawodnikami. Odbijała się od obrońców i powędrowała za linię bramkową, tam złapał ją bramkarz Sony. Było już za późno. Arbiter zauważył, ze piłka minęła całym obwodem linię bramkową. Goście nie dali za wygraną w 85 minucie przeprowadzili akcję, po której uzyskali rzut karny. Faul na napastniku. Mateusz Szmyt bezradny przy strzale pod poprzeczkę. Do końca spotkania było nerwowo. Sona odkryła się chcąc zdobyć gola wyrównującego, a Wkra miała kilka okazji do podwyższenia wyniku. W czwartej minucie doliczonego czasu gry po podaniu Kamińskiego do siatki trafił najmłodszy z zawodników Wkry – 15-letni Jakub Malinowski.

Wkra Żuromin - Sona Nowe Miasto 4:2 (0:1)
Bramki: Żelazny 66 min., Kamiński 73, samob. 78 min., Malinowski 90+4 min. - 18 min., 85 min. (k)
Żółte kartki: Żelazny, Sawicki (Wkra)
Czerwona kartka: Sawicki (dwie żółte, 70 min.)

Wkra: Szmyt - Budzich (P.Chojnacki), Żelazny, Barski, Sokołowski, Nowacki, Laskowski (Malinowski), Kamiński, Sawicki, Stopczyński (B.Narewski) Andrzejewski (M.Chojnacki)