Poniedziałek, 26 sierpnia 2019. Imieniny Ireneusza, Konstantego, Marii

Żuromin. Fałszowanie dokumentów w urzędzie? Sprawa w prokuraturze

2016-11-18 09:08:08 (ost. akt: 2016-11-18 09:14:10)

Podziel się:

Burmistrz Żuromina Aneta Goliat podejrzewa możliwość popełnienia przestępstwa w urzędzie. Podejrzenia pojawiły się w związku z jednym z przetargów. Goliat sprawę zgłosiła do prokuratury. Trwają czynności wyjaśniające.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Burmistrz Żuromina Aneta Goliat we wrześniu ogłosiła zapytanie ofertowe dotyczące wykonania systemu nawadniania na boisku piłki nożnej w Żurominie. Oferty wpłynęły do Urzędu. Jak mówi nam burmistrz, okazało się że koperta z ofertą firmy została otwarta przed wyznaczonym terminem wyłonienia wykonawcy. „Zaglądanie” do ofert przed przetargiem jest niezgodne z przepisami. Burmistrz podejrzewa również, że w związku z tą sprawą mogły być także fałszowane dokumenty.

W październiku zgłosiła sprawę do mławskiej prokuratury. Prokurator prowadzi w tej sprawie postępowanie wyjaśniające. Odbyło się już kilka przesłuchań, sprawdzane są dokumenty.
Jak wyjaśnia nam prokurator rejonowy Krzysztof Molenda burmistrz złożyła doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez pracownika Urzędu
- Jest to przestępstwo polegające na wydaniu polecenia przerobienia dokumentów w postaci formularza ofertowego złożonego przez firmę w przetargu na nawodnienie boiska – informuje prokurator Krzysztof Molenda.
Prokuratorskie postępowanie jest prowadzone w kierunku paragrafów 270 i 276 Kodeksu Karnego. Pierwszy z nich mówi o podrabianiu dokumentów za co grozi grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności od 3 miesięcy do 3 lat. Paragraf 276 dotyczy niszczenia dokumentów za co grozi grzywna, ograniczenie wolności lub jej pozbawienie do lat 2.
Nie przedstawiono nikomu zarzutów. Zdaniem prokuratora postępowanie może potrwać około 2 miesięcy.

Burmistrz nie chce podawać szczegółów tej sprawy i jej komentować
- Na tym etapie nie komentuję sprawy – mówi Aneta Goliat – czekam na ustalenia prokuratury.

Komentarze (110) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Wania #2126989 | 83.31.*.* 4 gru 2016 14:04

  To dziwne ,ze nikt nie wie czy przestępstwo zostało pelnione a szuka przestępcy , komu i czemu to służy?było to tylko zapytanie ofertowe.Na podstawie tych dokumentów nikt niczego nie wybrał.Nikt nie zyskał nikt nie stracił,Dla mnie to jest sztuka dla sztuki .Nie wiem po col ktoś szuka poklasku,Jezeli jest coś to tylko naruszenie jakiejś z wewnętrznych procedur o, ile byly spisane na piśmie,Przez nie uwagę i nieświadomość ktos otworzył kopert a tu dyskusji na kilka miesiecy.Można to było załatiwć upomieniem lub najwyżej naganą ,a tak to brzydka autoreklama!!!!!!!!!Czy o to chodziło ?????????????

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. odpowiedź #2126939 | 157.25.*.* 4 gru 2016 12:35

  Radni nie muszą lubić burmistrzowej , bo nie oni ja wybierali tylko społeczeństwo . Czy radni myslą samodzielnie ? Uważam , że cześć radnych jest sterowana i manipulowana? Wystarczy raz isc na sesje lub komisję by to zobaczyć. Poza tym połowa radnych jest ze starej ekipy , więc o co chodzi. Wszystko jasne.

  Ocena komentarza: warty uwagi (18) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. do wyborcy #2126653 | 83.24.*.* 3 gru 2016 21:31

  To ty piszesz totalne bzdury. Według Ciebie radni ślepo mają spełniać wszelkie zachcianki burmistrza. ?Ich zadaniem jest min czuwanie nad praworządnością.Jest ich 15 pomnóż to przez wyborców to okaże się ,że to oni zostali wybrani przez większą część społeczeństwa a nie burmistrzową. Naucz się liczyć.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. 300 #2126527 | 94.254.*.* 3 gru 2016 18:48

  Pburmistrz dlaczego dzisiaj nie był o posypane na bazarze.pierwsza piaskarka jechała o 9 jak wszystko było roastawione.co za mało macie ludzi w gminie.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Do 245 #2126475 | 83.24.*.* 3 gru 2016 17:59

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Ażeby rządzić trzeba mieć większość. Jeżeli ktoś nie potrafi ugiąć kręgosłupa ażeby poprosić o współpracę tych których jest większość to powinni nie uchwalić budżetu i pożegnać się z tą nieudolną władzą i ratować gminę i miasto póki jeszcze jest czas. Zrozum że władzę sprawuje Rada a nie Pani Burmistrz.

  Pokaż wszystkie komentarze (110)