Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Żuromin. Najwięcej Len i Szymonów. Zdarzył się też Vardan i Xavier

2016-11-22 14:13:52 (ost. akt: 2016-11-22 14:19:04)

Podziel się:

Nadać imię po… babci, a może po… dziadku, cioci, czy wujku? A może nazwać pociechę egzotycznie brzmiącym imieniem obcojęzycznym? Ten dylemat ma wielu świeżo upieczonych rodziców. Sprawdziliśmy, jakie imiona są obecnie najpopularniejsze w Żurominie.

Iwona Łazowa
redakcja@kurierzurominski.pl

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Żurominie od 1 stycznia do 2 listopada 2016 roku zarejestrowano 350 nowonarodzonych dzieci. Statystyka urodzin kształtuje się podobnie, jak w ubiegłym 2015 roku, kiedy do odnotowano 403 noworodków. W USC spodziewają się podobnej ilości dzieci, biorąc pod uwagę fakt, że do końca roku zostały jeszcze prawie dwa miesiące.

Vardan lub Xavier
w Żurominie
Pewne imiona są po prostu modne w danym czasie. Jeszcze niedawno świeżo upieczeni rodzice wybierali imiona kiedyś nadawane naszym babkom i dziadkom: Paulina czy Jan. Wśród imion bardziej współczesnych, swego czasu popularnością cieszyła się na przykład Maja. Strach pomyśleć, co później działo się w szkołach, biorąc pod uwagę popularność. Mogło się zdarzyć, że na imię Maja reagowało wiele dziewcząt z danej klasy.
Od jakiegoś czasu urzędy stanu cywilnego mogą rejestrować imiona obcojęzyczne i wielu rodziców się na to zdecydowało. Potwierdza to szefowa USC w Żurominie. - Jest taka tendencja. Rejestrowaliśmy już imiona obcojęzyczne jak: Vardan, Xavier czy Olivier – informuje nas Iwona Kortes, kierownik USC i Wydziału Spraw Obywatelskich w Żurominie.

18 Len i 14 Szymonów

Okazuje się jednak, że najwięcej zwolenników znalazły imiona wcześniej też popularne. W bieżącym roku, rodzice z Żuromina najczęściej wybierali: Lenę, Szymona, Amelię. Nadal niemało zwolenników miała Maja. W oparciu o dane z żuromińskiego USC (w 2016 r.) zarejestrowano tam m.in.: 18 Len, 14 Szymonów, 11 Amelii, 10 Maj. Po dziewięcioro dzieci nosi imiona: Jula, Zuzanna i Antonii. Po osiem maleństw nazwano Aleksander, Bartosz, Natan. W Żurominie w tym roku narodziło się siedmiu Kacprów, Igorów, Gabrieli, Marii, Alicji oraz dziewcząt o imieniu Iga. Wśród najpopularniejszych imion, jakie nadano dzieciom, jest też po 6 Marcelin i Jakubów oraz po pięciu: Michałów, Antonin, Natanów, Zofii, Filipów i Adamów.

Rok wcześniej (2015 r.) chłopców najczęściej nazywano Antoni (10 razy). Na kolejnej lokacie byli Szymon i Aleksander (po 9). Wśród dziewcząt najpopularniejsze okazały się Zuzanna i Lena (po 7 razy). Podobnym powodzeniem cieszyły się męskie imiona: Filip i Kacper. Poza tym po 6 razy nazwano dzieci Maja i Adam. Odnotowano także po 5 Bartoszów, Janów, Natanów, Amielii, Marcelów i Nikoli.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kap łan #2118580 | 94.254.*.* 23 lis 2016 07:53

    Mało jest imion z Pisma Świetego,powinny być imiona Izaak,Abraham, sławny ojciec Lot(nie wspominam o dokonaniach córek), Goliat,Dawid(kiedyś było więcej),Kain,Abel,Moa,Noe ,Rabe.O wszystkich imionach apostołów nie wspomnę bo pojawiają się Szymon i Jan ale był np.Judasz(dzięki któremu Jezus oddał życie za nas). Są też piękne imiona jak Alfons,Adolf,Salcia,Icek,. Przykładem powinna być para imion, Jan Paweł lub Paweł Jan oraz Franciszek. Isaura i Leoncjo to przeżytek.Nie proponuje imion Ahmed, to imię nosi na świecie kilkanaście milionów ludzi.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Tadeusz z torunia #2118519 | 83.24.*.* 22 lis 2016 23:21

    te idiotyczne imiona to symptom "smrodu z kurników" czeresniactwo !

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz