Piątek, 10 kwietnia 2020. Imieniny Borysławy, Makarego, Michała

Bezpieczny powrót do domu z Kurierem

2016-12-05 14:27:18 (ost. akt: 2016-12-08 14:53:29)
 „Bezpieczne pakiety” trafiły do uczniów Szkoły Podstawowej w Chojnowie fot. Anna Bonisławska

„Bezpieczne pakiety” trafiły do uczniów Szkoły Podstawowej w Chojnowie fot. Anna Bonisławska

Podziel się:

Redakcja Kuriera Żuromińskiego rozpoczęła kolejną edycję akcji „Bezpieczny powrót do domu”. Akcję organizujemy wspólnie z żuromińska policją i lokalnymi przedsiębiorcami. W ramach przedsięwzięcia odwiedzamy uczniów i wręczamy im tzw. „pakiety bezpieczeństwa”. Wszystko po to, żeby dzieci mogły bezpiecznie poruszać się po drogach naszego powiatu. Tym razem odwiedziliśmy uczniów z Chojnowa, Sławęcina i Gościszki.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Akcja Kuriera „Bądź bezpieczny na drodze” trwa od marca 2015 roku. W związku z nią odwiedzieliśmy już uczniów z Zespołu Placówek Oświatowych w Bieżuniu, Zespołu szkół nr 2 w Żurominie, Zespołu Placówek Oświatowych w Kuczborku i z szkół w gminie Kuczbork. W tym roku już po raz kolejny odwiedzamy uczniów szkół podstawowych, żeby wręczyć im „bezpieczne pakiety”. Taki pakiet tworzy kamizelka odblaskowa, opaska odblaskowa oraz odblaskowa naklejka. Wszystko po to, żeby dzieci mogły bezpiecznie poruszać się po drogach powiatu.

Z odblaskiem bezpieczniej
kamizelka odblaskowa lub inny element który odbija światło mogą uratować życie. Ponadto poruszanie się po zmroku bez takiego elementu jest zabronione i grozi za to kara. Musimy mieć świadomość, że po zmroku piesi są właściwie nie widoczni dla jadących aut. Co innego jak posiadamy elementy odblaskowe.

Policja przypomina
W nasza akcję zaangażowali się również policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żurominie. Mundurowi razem z nami odwiedzają szkoły i mówią dzieciom o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Przypominają po której stronie pobocza należy się poruszać, w jakich miejscach należy przechodzić przez jezdnie. Policjanci tez podkreślają jak ważne jest noszenie kamizelek i innych elementów odblaskowych.

Nie byłoby akcji bez sponsorów
Nasza akcja nie mogłaby być realizowana bez pomocy sponsorów. Są nimi lokalni przedsiębiorcy, hodowcy drobiu i trzody chlewnej.
Sponsorzy akcji

Andrzej Grzywiński, Cezary Romanowski, Katarzyna i Bogdan Stefańscy, Justyna i Leszek Ogrodowczyk, Mariusz Wąsiewski, Zdzisław Budka, Jolanta i Krzysztof Gesek, Jacek Cecelski, Łukasz Skibiński, Beata i Maria Domeradzka, Dorota Łubińska, Krzysztof Jakubowski, EGGLAND P.J. Korpalscy S.C., Andrzej Lewandowski, FARMA Żuromin, Mariola i Zdzisław Prądzyńscy, Artykuły Ogrodnicze i Dekoracyjne Joanna Andrzejewska, ArtPOL Artur Dobrosielski, Wojciech Kaczmarczyk, Usługi remontowo-budowlane DOM Zbigniew Kwiatkowski, Kazimierz Czajkowski, Fermy Drobiu Rafał Moskal, Bartosz Grześkiewicz, GRUPA Marco-Polo sp. z o.o., Marcin Śliwiński, Jan Linek, LIS-ROL Zygmunt Liszewski, Rafał Manista, Piotr Bruzda, Firma handlowa JOKO, Krzysztof Chościński, Daniel Kulwicki, Justyna Moskal, Krzysztof Agaciński.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB