Sobota, 21 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Ulica Zamojskiego do poprawki?

2016-12-07 11:58:12 (ost. akt: 2016-12-07 12:05:15)
Radna Halina Jarzynka jest niezadowolona z wyniku remontu ulicy Zamojskiego fot ej

Radna Halina Jarzynka jest niezadowolona z wyniku remontu ulicy Zamojskiego fot ej

Podziel się:

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, radna Halina Jarzynka złożyła interpelację do burmistrz miasta. Ma zastrzeżenia do wykonania prac przy ulicy Zamojskiego w Żurominie. Pod interpelacją podpisali się mieszkańcy.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Ulica Zamojskiego to jedna z głównych ulic Żuromina. Od kilku lat stan drogi był bardzo zły. Dziurawy i nierówny asfalt utrudniał jazdę. W tym roku został przeprowadzony remont tej ulicy. Jednak radni i mieszkańcy mają zastrzeżenia co do efektu zakończonej już inwestycji. W sprawie ulicy Zamojskiego radna Halina Jarzynka złożyła do burmistrz interpelację. Radna domaga się wyprofilowania studzienek do poziomu jezdni. Zdaniem radnej to jedna z ważniejszych inwestycji w mieście
- Dlatego bulwersujący jest fakt, że występują w niej tak wielkie niedociągnięcia. Mieszkańcy z trudem przyjęli, że ulica będzie zwężona, nie widząc w tym działaniu zasadności. – mówiła radna Halina Jarzynka.
Zdaniem radnej ulica ma strategiczne znaczenie. Mieszkańcy zgłaszają się do niej z pytaniami i uwagami na temat tej drogi. Radną dziwi fakt, że nikt wcześniej tego nie zauważył.
- Po naprawieniu tego przeoczenia jazda będzie płynna i stanie się przyjemnością – mówiła Jarzynka – uważam, że jeżeli rada przeznacza pieniądze na jakiekolwiek zadanie to inwestycja powinna być wykonana ze starannością i pod czujnym okiem inwestora.
Halina Jarzynka odwiedziła mieszkańców ulicy Zamojskiego i tylko jedna osoba nie miała zastrzeżeń co do wykonania inwestycji. Dowodem są podpisy mieszkańców pod interpelacją radnej.
Burmistrz Aneta Goliat sprawy nie komentowała. Radna odpowiedź ma otrzymać na piśmie.
Remont ulicy Zamojskiego kosztował samorząd 563 393 złote

Komentarze (25) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Wymiana #2134597 | 178.42.*.* 13 gru 2016 22:07

  Nie do poprawki, ale do wymiany jest cała władza włącznie z Radą. Słyszałam że mają nie zatwierdzić budżetu i lecą wszyscy i będą nowe wybory. Tak na marginesie to mądra decyzja gdyż zahamowaliby zastój i upadek GiM Żuromin.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Kazik #2134452 | 157.25.*.* 13 gru 2016 20:14

  Płaci PZPR ZSL i SB

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ..... #2134426 | 13 gru 2016 19:55

  Kto płaci kamerzyście ???

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Kap łan #2134340 | 94.254.*.* 13 gru 2016 19:11

  Każdemu dobrze zrobi ruch ale ruch frakcyjny, musi byc zrobiony po zawartej przysiędze, będziemy uważnie patrzeć na te ruchy. Już mnie te starsze panie powiedzą,co to przychodzą z cudzymi grzeszkami, nawet o swoim mężu wspominają,jaki to stary zbereźnik.A w pracy w urzędzie jest kaffa, jest net no to wszystko jest. A o mnie nikt nie pomyśli jak trudno samemu iść przez życie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. ja ale ten drugi #2133628 | 83.28.*.* 12 gru 2016 19:47

  Przy okazji remontu studzienek na ul. Zamojskiego warto wyprofilować nawierzchnię w miejscach gdzie podczas deszczu czy też roztopów zbierają się wielkie akweny wodne. Piesi mają utrudnione zarówno chodzenie- by nie zostać opryskanym przez jadące samochody- jak również przechodzenie na drugą stronę chodnika by nie topić się w wodzie . Teraz jest okres jesienno-zimowy i władze w ramach wykonywania czynności zawodowych mają okazję sprawdzić wszystkie ulice, Żuromin nie jest metropolią więc te czynności nie zajmą więcej niż kilka godzin. Uważam iż spacerek każdemu dobrze zrobi i będzie to przyjemne z pożytecznym . Ruch to zdrowie . Powodzenia w pracy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Pokaż wszystkie komentarze (25)