środa, 1 kwietnia 2020. Imieniny Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

Kamizelki trafiły do uczniów z Będzymina

2016-12-12 11:08:12 (ost. akt: 2016-12-12 11:22:45)
 Wręczyliśmy uczniom „bezpieczne pakiety”

Wręczyliśmy uczniom „bezpieczne pakiety”

Autor zdjęcia: fot. Anna Bonisławska

Podziel się:

Redakcja Kuriera Żuromińskiego prowadzi akcję pod nazwą „Bezpieczny powrót do domu”. W naszej akcji bierze również udział policja i lokalni przedsiębiorcy. W ramach akcji odwiedzamy uczniów ze szkół w powiecie żuromińskim. W ubiegłym tygodniu odwiedziliśmy uczniów ze szkoły w Będzyminie.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Akcja Kuriera „Bądź bezpieczny na drodze” trwa od marca 2015 roku. W związku z nią dowiedzieliśmy już uczniów z Zespołu Placówek Oświatowych w Bieżuniu, Zespołu szkół nr 2 w Żurominie, Zespołu Placówek Oświatowych w Kuczborku, Chojnowa, Gościszki i Sławęcina. W tym roku już po raz kolejny odwiedzamy uczniów szkół podstawowych, żeby wręczyć im „bezpieczne pakiety”. Taki pakiet tworzy kamizelka odblaskowa, opaska odblaskowa oraz odblaskowa naklejka. Wszystko po to, żeby dzieci mogły bezpiecznie poruszać się po drogach powiatu.

Z odblaskiem bezpieczniej
Kamizelka odblaskowa lub inny element który odbija światło mogą uratować życie. Ponadto poruszanie się po zmroku bez takiego elementu jest zabronione i grozi za to kara. Musimy mieć świadomość, że po zmroku piesi są właściwie nie widoczni dla jadących aut. Co innego jak posiadamy elementy odblaskowe.

Kolejne „bezpieczne pakiety” w ubiegłym tygodniu trafiły do uczniów Szkoły Podstawowej w Będzyminie.

Nasza akcja nie byłaby możliwa bez sponsorów. Są nimi lokalni przedsiębiorcy.
Sponsorzy akcji
Andrzej Grzywiński, Cezary Romanowski, Katarzyna i Bogdan Stefańscy, Justyna i Leszek Ogrodowczyk, Mariusz Wąsiewski, Zdzisław Budka, Jolanta i Krzysztof Gesek, Jacek Cecelski, Łukasz Skibiński, Beata i Maria Domeradzka, Dorota Łubińska, Krzysztof Jakubowski, EGGLAND P.J. Korpalscy S.C., Andrzej Lewandowski, FARMA Żuromin, Mariola i Zdzisław Prądzyńscy, Artykuły Ogrodnicze i Dekoracyjne Joanna Andrzejewska, ArtPOL Artur Dobrosielski, Wojciech Kaczmarczyk, Usługi remontowo-budowlane DOM Zbigniew Kwiatkowski, Kazimierz Czajkowski, Fermy Drobiu Rafał Moskal, Bartosz Grześkiewicz, GRUPA Marco-Polo sp. z o.o., Marcin Śliwiński, Jan Linek, LIS-ROL Zygmunt Liszewski, Rafał Manista, Piotr Bruzda, Firma handlowa JOKO, Krzysztof Chościński, Daniel Kulwicki, Justyna Moskal, Krzysztof Agaciński.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB