Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Żuromin. Caritas pamięta o samotnych

2016-12-22 08:58:30 (ost. akt: 2016-12-22 09:16:41)
Nie brakuje wokół nas samotnych osób. Żuromiński caritas o nich pamięta fot. EJ

Nie brakuje wokół nas samotnych osób. Żuromiński caritas o nich pamięta fot. EJ

Podziel się:

Święta Bożego Narodzenia to czas, który spędzamy z bliskimi. Niestety wiele osób zwłaszcza starszych, jest skazanych na samotną wigilię. Dlatego żuromiński Caritas co roku przed świętami organizuje wigilię dla starszych samotnych osób.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

W czwartek 15 grudnia w Stacji Opieki Caritas tradycyjnie odbyła się wigilia dla osób samotnych. W spotkaniu uczestniczyły samotni podopieczni żuromińskiego Caritasu oraz burmistrz Żuromina Aneta Goliat, dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego Joanna Jucewicz – Morawska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Żurominie Barbara Michalska, proboszcz parafii Kazimierz Kowalski. Spotkanie rozpoczęło się od życzeń.
Życzę zdrowia i dużo życzliwych ludzi wokół was – mówiła kierownik stacji Elżbieta Szczepańska.
Życzenia złożyli również burmistrz, przedstawiciel starostwa w imieniu starosty oraz przewodnicząca rady. Był czas na podzielenie się opłatkiem i składanie sobie nawzajem życzeń. Świąteczny występ przygotowali wolontariusze w żuromińskiego Gimnazjum nr 1. Młodzież przygotowała dla wszystkich bożonarodzeniowe kartki z życzeniami. W Bożonarodzeniowy nastrój wprowadziły kolędy śpiewane przez uczestników spotkania. Potem wszyscy zasiedli do stołu. Tradycyjne wigilijne potrawy przygotowali pracownicy Caritasu. Dla niektórych uczestników spotkania to będą pierwsze święta bez bliskiej osoby.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kap łan #2147071 | 94.254.*.* 31 gru 2016 20:22

    Caritas bardzo dba o potrzebujących, nawet 25% tego, co otrzymuje od SP rozdziela. kasza, suchary,zupy chińskie, częste wigilie. Konkurencje zaprosili?chyba nie zbierał? na Nowy Rok powiem wszystkim,że na świecie jest bardzo nierówny podział dóbr, juz nie chodzi o to,że kapłani powinni mieć 3xwięcej niz pospólstwo, ale żeby połowa majątku na świecie była w ręku 100 byznesmanów? oni musieli reszte ludzi wykiwać.nadmierne gromadzenie dóbr do niczego dobrego nie doprowadzi, powinniśmy ustanowić na świecie miesiąc bez pracy, zaraz by dupy wszystkim zbladły. Tu trzeba drugiego Chrystusa by poprowadził te trzodę i dał potrzebującym żreć przez 30 dni, i napoił.No i w Afryce trzeba ograniczyc płodność,brak rozumu u dorosłych,płodzą na potęge a nie myślą o tym,że dzieci umieraja, i na pogrzeb nie mają.Cóż zrobić, jakieś lekarstwo i smarować genitalia od małego by nie rosły a starszym by zasychały.Sobie życzę w nowym roku większych datków.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. dxdydz #2146998 | 89.74.*.* 31 gru 2016 18:01

    caritas=smiech na sali

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz