Poniedziałek, 28 maja 2018. Imieniny Augustyna, Ingi, Jaromira

Więcej punktów dla kierowców

2017-01-04 09:10:26 (ost. akt: 2017-01-04 09:24:57)
W nowym roku kierowcy i piesi za wykroczenia otrzymają wyższe kary

W nowym roku kierowcy i piesi za wykroczenia otrzymają wyższe kary

Podziel się:

Nowy rok, wita kierowców i pieszych surowszymi karami za wykroczenia. Policja będzie karać między innymi za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa innej osoby poza drogą publiczną, strefą zamieszkania i strefą ruchu.

Kacper Czerwiński
k.czerwinski@kurierzurominski.pl

Surowszy taryfikator mandatów ma poprawić bezpieczeństwo na polskich drogach. Nowy rok przynosi kilka zmian w systemie karania kierowców. Kluczową zmianą jest likwidacja kursów zbijających punkty karne. Dotychczas kierowca, który przekroczył limit 24 punktów tracił prawo jazdy. Osoby, posiadające dużą liczbę punktów mogły jednak raz na pół roku skorzystać z kursu zbijającego 6 punktów. Takie szkolenia odbywały się w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego. Teraz szkolenia mają zniknąć. Kierowcy, którzy przekroczą limit punktów nie stracą uprawnień. Funkcjonariusze poprzez starostę skierują taka osobę na kurs doszkalający. Jeśli potem w ciągu 2 lat osoba ta ponownie popełni ponad trzy wykroczenia albo jedno przestępstwo drogowe – utraci uprawnienia. Policjanci będą karać również za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa innej osoby poza drogą publiczną, strefą zamieszkania i strefą ruchu. Za to wykroczenie gozi 6 punktów karnych. Dodatkowo po pięć punktów karnych otrzymają kierowcy, którzy będą jechali wzdłuż po chodniku bądź przejściu dla pieszych. Za wyprzedzanie po niewłaściwej stronie pojazdu lub uczestnika ruchu 3 punkty. Z korzyścią dla kierowców ma byc możliwość sprawdzenia ilości punktów karnych przez internet. Do tematu będziemy wracać.

Komentarze (16) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. he,he #2153081 | 94.254.*.* 6 sty 2017 19:39

  Coś ty napisał???????? "Najlepiej jak dzisiaj dadzą na tacę a za tydzień do puszki to wtedy wszyscy będą szczęśliwi i zadowoleni ."Czarni zadowoleni? Wkurzeni,bardzo wkurzeni.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Wolontariusz #2152521 | 83.28.*.* 6 sty 2017 10:43

  A my też prosimy ażeby 15 stycznia przyszli kurnikarze i chlewniarze idali po 500zl na orkiestrę dla chorych dzieci i osób starszych. Kaplanie myślę że pełne brzuszki mogą poczekać a chore dzieci nie. Ja osobiście wolę dać 100zł. WOŚP niż na tacę 10zl. Najlepiej jak dzisiaj dadzą na tacę a za tydzień do puszki to wtedy wszyscy będą szczęśliwi i zadowoleni .Każdy jest wolnym człowiekiem i ma wolny wybór. Z poważaniem Wolontariusz.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Kap łan #2152433 | 94.254.*.* 6 sty 2017 08:59

  Dzisiaj dzień,w którym w kościołach zbierane będą datki na misje,proszę o hojność dla naszych,którzy głoszą słowo najwyższego oni tez muszą mieć pełne brzuszki.Mój brat wysłał list do wiernych i powiedział tak "Dodał też, że misjonarze potrzebują pomocy duchowej i materialnej i przypomniał, że 6 stycznia, zgodnie z zaleceniem KEP, ofiary zebrane we wszystkich parafiach przeznaczone są na Krajowy Fundusz Misyjny." Kurnikarze i chlewniarze, weźcie w swoje ręce losy braci naszych, co to jest dla was 200zł,dajcie, odliczycie od podatku.Może nie zapłacicie podatku od deszczówki jak weźmiemy was pod swoje skrzydła.Pokłony od umiłowanego.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Kap łan #2151254 | 94.254.*.* 5 sty 2017 05:51

  Ci, którzy łamią przepisy popełniają grzech, nikt z policjantów nie może jeszcze zadać pokuty, np. tygodniowa poranna msza z datkami w łącznej wysokości 200zł.Ale może będą mogli to robić jedynie za przekraczanie predkości.Kiedy pieniądze idą do SP to serce krzyczy, tam nie potrafią ich dobrze zagospodarować.Należy owce karać, wtedy jest to posłuszne stado, gdy owce nie czuja pasterza to zaraz wchodzą w szkodę i stają sie wilkami.Zbyt male są opłaty za drogi, pamietajcie kierowcy, drogi to wasz drugi dom i co? Powinniście dbać o utrzymanie,remonty,zbieranie śmieci. Każdy samochód powinien być wyposażony w system gps do naliczania przekroczeń za jazdę z nadmierną prędkością.Punkty karne to przeżytek, powinny wejść opłaty za nadmierną prędkość czytane z gps. byłaby to rzeka pieniędzy dla SP, każdy miałby swoje konto i raz na kwartał powinien regulować ujemną wartość.Uchwały w tej sprawie powinny zapaść w którąś noc po trzech królach.A kto z was myślał,że władza jest przychylna obywatelowi???władza musi trzymać , z pomocą najwyższego, was za mordę.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Lolesław #2150892 | 46.113.*.* 4 sty 2017 16:39

   Nic pomocy TYLKO KARAĆ !!! Dziure trzeba łatać co by nasi przedstawiciele mieli za co na wycieczki zagraniczne latac niby prywatne^^

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (16)