Poniedziałek, 24 lutego 2020. Imieniny Boguty, Bogusza, Macieja

Jakie inwestycje w gminach?

2017-01-17 06:57:19 (ost. akt: 2017-01-17 07:01:55)

Podziel się:

Z końcem 2016 roku radni ze wszystkich gimn naszego powiatu podjęli uchwały budżetowe na nowy rok. Każda z gmin przedstawiła swoje pomysły inwestycjyjne. Jakie inwestycje powstaną w 2017 roku?

Paula Borkowska
redakcja@kurierzurominski.pl

Kończący się rok niesie za sobą obowiązek napisania nowej uchwały budżetowej. Nie jest to jednak proste. Każdy włodarz chciałby wykonać jak najwięcej inwestycji, są jednak pewne granice...pieniądze. Dlatego wójtowie i burmistrzowie muszą wspólnie z radnymi wybrać te najważniejsze. W poprzednim numerze Kuriera opisywaliśmy budżet Gminy i Miasta Żuromin. W tym tygodniu zaglądamy do sąsiednich gmin. Co? Gdzie? Za ile?

Gmina Lutocin.

Lutocińscy radni przyjęli uchwałę budżetową 29 grudnia 2016 roku. Zgodnie z nią dochody gminy w 2017 roku w łącznej kwocie wyniosą 17 066 235zł, z czego wydatki majątkowe stanowią 389 794 zł. Wydatki na zadania inwestycyjne nieobjęte wieloletnią prognozą finansową będą kosztować ogółem 376 932 zł. Inwestycje, które zaplanowały władze gminy to między innymi: budowa kanalizacji burzowej w miejscowości Swojęcin, przebudowa drogi gminnej w miejscowości Chrapoń, przebudowa drogi gminnej Szroniec-Przeradz Mały, zakup wiaty przystankowej w miejscowości Przeradz Nowy, modernizaja świetlicy wiejskiej w miejscowości Chrapoń, modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Dębówka, modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Felcyn, modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Pietrzyk, modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Przeradz Wielki, modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Seroki, modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Zimolza, wykonanie instalacji grzewczej w świetlicy wiejskiej Obręb, zagospodarowanie terenu wokół świetlicy wiejskiej w miejscowości Siemcichy, modernizacja budynku Zespołu Szkół w Lutocinie, wykonanie dodatkowego zbiornika na wodę w hydroforni Siemcichy, budowa punktów świetlnych w miejscowości Głęboka, budowa placu zabaw w miejscowości Chromakowo, budowa placu zabaw w miejscowości Boguszewiec, budowa siłowni plenerowej w miejscowości Lutocin, zakup wyposażenia placu zabaw w miejscowości Przeradz Mały.

Gmina Kuczbork-Osada

W Kuczborku sesja budżetowa odbyła się 22 grudnia. Radni zatwierdzili na zadania inwestycyjne kwotę 193 259 zł. Ogólnie łączna kwota dochodów wynosi 17 490 964 zł. Inwestycje, które obejmują zadania jednostek pomocniczych w tym realizowane w ramach funduszu sołeckiego wyniosą łącznie 236 003 złote. A oto wybrane zadania, które będą wykonane w 2017 roku: modernizacja dróg gminnych w miejscowości Szronka, modernizacja drogi gminnej w miejscowości Kuczbork-Osada, budowa chodnika ul. Wyzwolenia w miejscowości Zielona, modernizacja dróg gminnych w miejscowości Nidzgora, modernizacja dróg gminnych w miejscowości Gościszka, budowa chodnika w miejscowości Krzywki Bratki, modernizacja dróg gminnych w miejscowości Chojnowo, modernizacja dróg gminnych w miejscowości Sarnowo, modernizacja i zagospodarowanie terenu w miejscowości Bagiennice Duże, modernizacja i zagospodarowanie terenu w miejscowości Krzywki Bratki, budowa placu zabaw w miejscowości Osowa, budowa placu zabaw w miejscowości Zielona, budowa placu zabaw w miejscowości Olszewko, wyposażenie świetlicy wiejskiej w miejsowości Łążek, wyposażenie placu zabaw w miejscowości Zielona przy ul. 1 Maja, wymiana drzwi w świetlicy wiejskiej w miejscowości Gościszka, wyposażenie świetlicy wiejskiej w miejscowości Kuczbork-Osada, siłownia na świeżym powietrzu w miejscowości Bagiennice Nowe, doposażenie siłowni na świeżym powietrzu przy ul. 1 Maja w Zielonej, remont dróg gminnych w miejscowości Bagiennice Małe, remont dróg gminnych w miejscowości Nowa Wieś, remont dróg gminnych w miejscowości Osowa, wyposażenie pomieszczeń szkolnych w SP Sarnowo.

Gmina Siemiątkowo.

W Siemiątkowie budżet na zadania inwestycyjne nieobjęte wieloletnią prognozą finansową w 2017 roku to 12 000 zł i będą one przeznaczone na zakup sprzętu i urządzeń do parku wiejskiego i na placu zabaw w Siemiątkowie. Poza tym radni przedstawili również wykaz przedsięwzięć do wieloletniej prognozy finansowej. Łączna kwota na te inwestycje to 624 247 zł. Są to przede wszystkim rozbudowy dróg, które już trwają i skończą się za kilka lat. Jedyną inwestycją, która ma ukończyć się już w tym roku to przebudowa drogi gminnej w miejscowości Złe Borki-Karolinowo. W tym roku na ta to zadanie w budżecie gminny przeznaczone jest 154 100 zł. Dochody w kwocie łącznej, jakie znajdują się w uchwale budżetowej to 15 746 626 zł, natomiast wydatki majątkowe stanowią 649 109 zł.

Gmina Bieżuń.
Radni gminy Bieżuń wprowadzili zmiany do uchwały budżetowej 29 grudnia. Na 2017 zaplanowano wydatki majątkowe w kwocie 421 011 złotych. Głównymi zadaniami inwestycyjnymi są: zakup usług remontowych-remont dróg gminnych, modernizacja świetlic wiejskich oraz zakup wyposażenia do świetlic wiejskich, rozbudowa oświetlenia ulicznego, urządzenie placów zabaw dla dzieci, szerzenie idei samorządowej,urządzenia boisk sportowych oraz imprez sportowych.

Gmina Lubowidz.
Dnia 6 grudnia 2016 rada gminy uchwaliła budżet Lubowidza na 2017 rok. Dochody budżetu łącznie wynoszą 28 282 005 zł, z czego wydatki majątkowe stanowią 3 489 319 zł. Na zadania inwestycyjne nieobjęte wieloletnią prognozą finansową gmina przeznaczyła 3 434 037 zł. Oto przedstawione w uchwale zadania: modernizacja ulicy Leszczynowej w miejscowości Lubowidz, prace przygotowawcze do przebudowy dróg gminnych, wykup gruntów pod inwestycje gminne, budowa altany w miejscowości Kozilas, budowa altany w miejscowości Zieluń, budowa placu zabaw w miejscowości Obórki, budowa placu zabaw w miejscowości Zdrojki, budowa przystani kajakowej w miejscowości Ruda, modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Dziwy, modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Mleczówka, modernizacja budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Płociczno, modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Syberia, modernizacja świetlicy w miejscowości Wronka, Modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Zatorowizna, połączenia wody do altany Zielone Zacisze w miejscowości Purzyce, rewitalizacja parku w miejscowości Zieluń Osada, zagospodarowanie placu zabaw w miejscowości Huta, zagospodarowanie terenu wokół świetlicy wiejskiej w miejscowości Rynowo, zagospodarowanie terenu wokół świetlicy wiejskiej w miejscowości Jasiony, wyposażenie placu zabaw w miejscowości Toruniak, wyposażenie placu zabaw w miejscowości Żarnówka, wyposażenie świetlicy i placu zabaw w miejscowości Straszewy, wyposażenie świetlicy wiejskiej w miejscowości Konopaty, wyposażenie świetlicy wiejskiej w miejscowości Mleczówka.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. żydziak #2161612 | 94.254.*.* 17 sty 2017 12:22

    mam ndzieje,ze u was w samorzaach dojdzie do wladzy PiS, zmienia ordynacje wyborcza i mozna bedzie zobaczyc kto dawal i komu roboty z wolnej reki i za ile.Sporo inwestycji, kto u was robi mapy,projekty,wykonuje roboty,kto kierownikiem robot.Kiedy to wszystko sprawdzi prokurator z nowego nadania.Starze prokuratorzy do dzisiaj nie widza lodow na straznicy w Nowej Wsi gm.siemiatkowo.Wójt z gminy Lubowidz zlec komu hce i wchodzi w spółki,czyli proponuje spółki,burmistrz z Bizunia nie widzi korupcji,o starostwie nie wspomne, tam psl rzadzi lacznie z tym przybleda,klasyfikatorem,daje zapytania o cene wybranym i sam klasyfikacje robi.Wam potrzeba bata,my mamy banki i na wszystkie inwestycje biezecie od nas pieniądze i oddajecie z procentem, u was jest dno przez tylu pracownikow.

    Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)