środa, 21 marca 2018. Imieniny Benedykta, Lubomiry, Lubomira

Zdążyć przed planem zagospodarowania

2017-02-03 07:34:23 (ost. akt: 2017-02-03 07:35:54)

Podziel się:

Wydaję się, że inwestorzy chcą zdążyć przed uprawomocnieniem się miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Wszczęto postępowanie w sprawie budowy czterech chlewni dla 7600 świń.

Paula Borkowska
p.borkowska@kurierzurominski.pl

Cztery, plany zagospodarowania przestrzennego uchwalone przez Radę Miejską w Żurominie trafiły do wojewody. Inwestorzy nie odpuszczają. Chcą zdążyć zanim wejdą w życie. 23 stycznia 2017 roku wójt gminy Kuczbork-Osada Jacek Grzybicki wydał wniosek o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie czterech chlewni w miejscowości Dąborwa. Wójt Kuczborka został wyznaczony przez SKO do procedowania w tej sprawie. Inwestorzy Marta i Dariusz Kamińscy są rodziną do Burmistrz Gminy i Miasta Żuromin Anety Goliat. Z tego powodu sprawa została przekazana do sąsiedniej gminy. Mieszkańcy Dąbrowy są bardzo zdenerwowani tym, co dzieje się w ich miejscowości. Jakie będą dalsze losy tej inwestycji? O tym przekonamy się już niebawem...

Komentarze (31) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. żydziak #2180153 | 94.254.*.* 12 lut 2017 08:34

  Z braku dostępu do lekarzy na raka umiera w Polsce około 86 ludzi czyli ilość podobna co w samolocie w Smoleńsku. Nowotwory biorą się po serii prób broni atomowej przez amerykanów, rosjan, francuzów,anglików, iran,chiny i innych.Dochodzi do tego zatrute żarcie, zatrute fajki,zatruta wóda. Zabraniają zioła, naturalnie leczącej rośliny. Niech was wszystkich szlag trafi razem z wieprzami i kurami, każdy z was byznesmenów skończy na zol-u bo was dzieci nie będą chciały trzymać was w domu,śmierdziele, bo nie będą miały czasu. Taki wasz los jest zapisany, do was rak się dobierze,śmierdziele jedne i na nic pieniądze, wasz papierz musiał odejść a złota Inków u niego tony, nic nie wskórał. Nie bójcie się, nie lękajcie się, płaćcie. My mamy banki i koszerne żarcie dlateo rak u nas jest rzadkością, przynosi ją do nas pejsaty co mieszkał na zachodzie.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. żydziak #2180114 | 94.254.*.* 12 lut 2017 07:02

   Co się u was dzieje, premier ma wypadek a ludzie nic nie wiedzą. Winnego mają po dwóch godzinach a o zdrowiu premier nikt nic nie wie. Co za czasy, jako obywatel mam prawo do informacji, Papież JPII tez był zdrowy. Jakiś minister miast informować o zdrowiu znowu coś mówi o PO i o hejcie, czy on to czyta? to ja się dziwię jak to jest. Ano tak jak z chlewniami, stawiają, maja długi ale jest się byznesmenem. Sąsiedzi ferm powinni skarżyć ich właścicieli o wypłatę odszkodowań za to,że nie mogą prowadzić gospodarstw agroturystycznych bo przykre zapachy w całym powiecie. Do sądu,że śmierdzi i nie można wychowywać dzieci,że starzy nie mogą spokojnie żyć, nie można obiadu ugotować, jedyna droga do sądu. W naszym kraju jest inaczej, my mamy pieniądze to my kupimy koszerne wszędzie.I u nas informacja jest jawna a palestyńczyków odgradzamy murem jak ten w USA.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Smutna #2179255 | 79.191.*.* 10 lut 2017 21:55

   Pan Wojewoda Mazowiecki odrzucił nasze Plany Przestrzennego Zagospodarowania do poprawek i będą na razie budować ile zdążą zależy od wielu czynników. Róbmy coś bo ten mój smutek sięgnie zenitu i albo smutek albo smród mnie zabiją. Która śmierć będzie lżejsza?

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. xxl #2179064 | 46.113.*.* 10 lut 2017 18:45

   Moim zdaniem jeśli nie zatrzyma się ta pogoń za chlewniami i kurnikami i decyzje bedą dalej wydawane to ci wszyscy którzy zainwestowali swoje oszczędności całego życia,lub Ci którzy zadłużyli nawet swoich dzieci biorąc kredyty na wymarzony dom powiinni też zacząć upominać się o swoje przecie tam sie nie da mieszkać i co najważniejsze -spadek wartości w razie sprzedaży .nw pozwy zbiorowe i nie do gminy tylko do tych co uchylają te decyzje.

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. xxl #2179063 | 46.113.*.* 10 lut 2017 18:45

   Moim zdaniem jeśli nie zatrzyma się ta pogoń za chlewniami i kurnikami i decyzje bedą dalej wydawane to ci wszyscy którzy zainwestowali swoje oszczędności całego życia,lub Ci którzy zadłużyli nawet swoich dzieci biorąc kredyty na wymarzony dom powiinni też zacząć upominać się o swoje przecie tam sie nie da mieszkać i co najważniejsze -spadek wartości w razie sprzedaży .nw pozwy zbiorowe i nie do gminy tylko do tych co uchylają te decyzje.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (31)