środa, 21 marca 2018. Imieniny Benedykta, Lubomiry, Lubomira

O kurnikach i oświacie

2017-02-10 14:15:59 (ost. akt: 2017-02-10 14:17:21)
Poseł Anna Cicholska tłumaczyła, jakie korzyści ma przynieść reforma oświaty.

Poseł Anna Cicholska tłumaczyła, jakie korzyści ma przynieść reforma oświaty.

Podziel się:

Reformę oświaty jedni chwalili, inni krytykowali. W kwestii kurników wszyscy byli zgodni. Potrzeba systemowych rozwiązań. W tej sprawie posłowie mieli wiele uwag do poprzedniej ekipy rządzącej.

Kacper Czerwiński
k.czerwinski@kurierzurominski.pl

W ubiegły poniedziałek w Żuromińskim Centrum Kultury odbyło się spotkanie z parlamentarzystami Prawa i Sprawiedliwości. Do Żuromina przyjechali posłowie: Anna Cicholska, Waldemar Olejniczak i Marek Opioła. Rozmawiali z mieszkańcami głównie na temat reformy oświaty i nadmiernej koncentracji kurników i chlewni na terenie powiatu żuromińskiego. W spotkaniu wzięli udział również samorządowcy. Wątpliwości co do reformy oświaty wyraził Przewodniczący Rady Gminy Kuczbork Eugeniusz Majewski. Pytał posłów co z subwencjami, jak wiadomo samorządy są zmuszone dokładać do utrzymania małych szkół. Innego zdania była burmistrz Gminy i Miasta Żuromin. Aneta Goliat stwierdziła, że wprowadzenie siódmej i ósmej klasy pozytywnie wpłynie na szkoły podstawowe w gminie Żuromin. Parlamentarzystów poparł także Ireneusz Kramkowski. Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Zielonej, prosił aby PiS nie wycofało się z reformy. W sprawie kurników głos zabrała między innymi Zofia Leszczyńska ze Stowarzyszenia Na Pograniczu. Więcej o poniedziałkowym spotkaniu w następnym wydaniu Kuriera.

Komentarze (25) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Do RW #2190375 | 178.42.*.* 26 lut 2017 12:23

  Podziękuj swoim kolegom z PSL za zaniedbanie tego tematu i nie ruszenia palcem w tym kierunku przez lata ich rządów. Najlepiej zwalić winę na innego bo łatwiej. Gdzie PSL był jak budowali chlewnie i kurniki i dawali na to pozwolenia. Gdzie byli radni powiatu, gmin?. Mieli nas głęboko w poważaniu.Teraz przed wyborami każdy dba o zdrowie mieszkańców i walczy z kurnikami i chlewniami. Obłuda na całego. Tylko żal mi ludzi że nas wszystkich wykorzystują. A zresztą szkoda gadać. Dlatego nie pisz, że to jest wina teraz rządzących. Przez rok nie odkręci się rzeczy, które ktoś wcześniej zaniedbał i nie ruszył palcem. Bo po co. Naiwni mieszkańcy znowu przed wyborami to kupią, że dbamy o ludzi i chcemy być blisko nich.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Do RW #2185454 | 79.185.*.* 18 lut 2017 15:47

  Czyli tymi planami można sobie d.... wytrzeć? Budowali chwilowo nie budują a niebawem znów będą budować. A my smród wąchać do końca życie. Dziękujemy władzy Z PiS-u w Województwie Mazowieckim za dbanie o mieszkańców Powiatu Żuromin. W wyborach samorządowych bardzo wam za tą udzieloną pomoc podziękujemy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. RW #2185355 | 31.0.*.* 18 lut 2017 12:39

  Powiem jak Urząd Wojewódzki w Warszawie wszedł w układ z inwestorami chlewni i kurników i blokuje podjęte decyzje gminy Żuromin i nie tylko. Inwestorzy mówią oficjalnie że mają Urząd Wojewódzki w kieszeni i Oni nie mają innego już wyjścia bo wzięli już odpowiednią dolę i muszą wydać taką decyzję by mogli dalej budować chlewnie i kurniki pod oknami budynków mieszkalnych bo w odległościach 200 metrów lub zbliżonych. Nie wiem ile jest w tym prawdy ale mówią oficjalnie że na wybudowanie jednego obiektu dostają 2000 0000 zł, to danie urzędnikowi 100 tys. zł. od budynku to jest nic w porównaniu z zyskiem jaki osiągają, nawet się śmieją że nawet stawek nie podnoszą, bo byli by w stanie więcej dać łapówki. Czy na tym ma polegać prawidłowe funkcjonowanie Urzędu Wojewody by za łapówki truć mieszkańców, czy dla nich nie liczy się człowiek ,zdrowie jego i życie. WSTYD.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. PSL #2184714 | 83.31.*.* 17 lut 2017 14:20

  Bo to PSL-u dotyczy. Niemożna szkodzić swoim. ,,CZŁOWIEK JEST NAJWAŻNIEJSZY" Szczególnie swój PSL-owski.

  Ocena komentarza: warty uwagi (15) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. kierowca #2184646 | 83.31.*.* 17 lut 2017 12:43

  na terenie Mławy nadają o bieżuńskiej oświacie, a tutaj nawet nie wspomną - dlaczego. Zapomniano już o sprawie z 2015 roku

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (25)