Piątek, 20 kwietnia 2018. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Kierowcy i piesi pod okiem funkcjonariuszy

2017-02-12 17:19:07 (ost. akt: 2017-02-12 17:23:14)

Podziel się:

W ubiegły piątek policjanci badali trzeźwość kierowców. Skontrolowano ponad 600 osób. Wszyscy byli trzeźwi. Tym razem funkcjonariusze przyjrzą się zachowaniu pieszych.

W dniach 3-4 luty przez całą dobę policjanci z KPP w Żurominie mięli pełne ręce roboty. Wszytko to za sprawą akcji "Alkohol i Narkotyki". O fakcie poinformował nas Kierownik Referatu Ruchu Drogowego KPP w Żurominie asp. szt. Jan Składanowski. 16 policjantów – 6 z wydziału ruchu drogowego oraz 10 z wydziału prewencji, skontrolowało 654 kierowców. - Wszyscy kierowcy byli trzeźwi- podsumowuje Składanowski. Szef żuromińskiej drogówki nie krył podziwu dla kierowców z naszego powiatu. Prowadzący pojazdy udowodnili, że są rozważni i nie wsiadają do samochodów po alkoholu. Kolejną zaplanowaną akcją, która została przeprowadzona 8 lutego to "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". W godzinach od 6.00 do 22.00, policjanci przyjrzeli się zachowaniu pieszych i rowerzystów. W tym dniu 10 funkcjonariuszy czuwało nad bezpieczeństwem na drodze i chodniku. Akcja ma na celu sprawdzenie czy piesi, jak i rowerzyści stosują się do zasad panujących na jezdni oraz, czy po zmroku korzystają z elementów odblaskowych.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. żydziak #2180607 | 94.254.*.* 12 lut 2017 17:51

    Jestem za kontrolą kierowców, sam piję koszerną wodę, uczestniczyłem w kontroli, tzn. byłem kontrolowany. Niech no mi powie szef drogówki na jakiej podstawie prawnej można zatrzymywać wszystkich do kontroli.Ktoś kiedyś o to pytał i brak odpowiedzi.Co ważne, wyrok TK był taki,że słuzba może zatrzymać do kontroli w uzasadnionych przypadkach tzn. jeśli jest podejrzenie.Nie może być takiej łapanki jak w W-wie w II wojnę. U was sa takie głupie pomysły a i policja jest głupia,za pieniądze lali was, za pieniądze będą was lali, macie juz przykłady,na rozkaz zrobią wszystko.Nawet jednego z wodą święconą przez pomyłkę przymknęli. Policja u was to zbrojne ramię władzy. Jakim prawem my mamy kamienice a wy ulice to ja mogę zdradzić, my mamy pieniądze a wy długi.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz