Niedziela, 25 czerwca 2017. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Dekorglass wygrywa z Palmiarnią po pięciosetowym boju

2017-02-23 09:11:58 (ost. akt: 2017-02-23 10:48:03)
Piotr Kołaciński (z lewej) i zdobywca dwóch punktów dla Dekorglassu Wong Chun Ting fot. zawkrzenskisport.pl

Zawodnicy Dekorglassu Działdowo przed własną publicznością wygrali z Palmiarnią Zielona Góra 3:2. Bezbłędny tego wieczoru był zawodnik z Hongkongu Wong Chun Ting, który z Lucjanem Błaszczykiem i Taku Takakiwą wygrywał "do zera".

redakcja@kurierzurominski.pl

Najwyżej sklasyfikowany w światowym rankingu z tenisistów występujących w LOTTO Superlidze Wong Chun Ting znów pokazał klasę. Reprezentant Hongkongu grający w barwach Dekorglassu ponownie wygrał dwa pojedynki. Dwa zdobyte punkty przy jednym Patryka Chojnowskiego dały zwycięstwo zespołowi Piotra Kołacińskiego w starciu z Palmiarnią Zielona Góra.
Spotkanie rozpoczęło się meczem Azjaty z doświadczonym Lucjanem Błaszczykiem. W pierwszym i trzecim secie zawodnicy musieli grać na przewagi, ale to Wong wygrał partie. W drugiej natomiast pozwolił na zdobycie tylko dwóch małych punktów Polakowi. Jako drugi wśród graczy Dekorglassu przy stole zaprezentował się Patryk Chojnowski. Wicemistrz paraolimpijski z Rio de Janeiro dzielnie walczył, ale Taku Takakiwa był tym razem lepszy. Dobrze mecz rozpoczął trzeci z graczy z Działdowa Jiri Vrablik. Pokonał 43-letniego rodaka Miroslava Horejsiego, ale tylko w pierwszym secie. Pozostałe trzy padły łupem zawodnika Palmiarni. Sprawy w swoje ręce musiał wziąć Wong, który doprowadził do remisu po zwycięstwie w dwóch setach nad Takakiwą. Mecz rozstrzygnął się w piątym pojedynku, gdzie Chojnowski w dwóch setach wygrał z Błaszczykiem.
Dekorglass po zwycięstwie nad Palmiarnią plasuje się na trzeciej pozycji mając 26 punktów. To tyle samo, co druga Bogoria Grodzisk Mazowiecki, a trzy mniej niż lider AZS Unia Gdańsk.

Dekorglass Działdowo - Palmiarnia Zielona Góra 3:2
Wong Chun Ting - Lucjan Błaszczyk 3:0 (12:10, 11:2, 12:10)
Patryk Chojnowski - Taku Takakiwa 0:3 (9:11, 8:11, 4:11)
Jiri Vrablik - Miroslav Horejsi 1:3 (11:5, 6:11, 6:11, 11:13)
Wong Chun Ting - Taku Takakiwa 2:0 (11:6, 11:7)
Patryk Chojnowski - Lucjan Błaszczyk 2:0 (11:6, 11:8)