Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Poseł Piotr Zgorzelski otworzył biuro

2017-02-24 08:55:32 (ost. akt: 2017-02-24 08:58:50)
Poseł Piotr Zgorzelski był wcześniej samorządowcem, dlatego rozumie problemy lokalnych włodarzy.

Poseł Piotr Zgorzelski był wcześniej samorządowcem, dlatego rozumie problemy lokalnych włodarzy.

Podziel się:

W Żurominie zostało otwarte biuro poselskie Piotra Zgorzelskiego. Parlamentarzysta wspólnie z lokalnymi działaczami Polskiego Stronnictwa Ludowego chcą w ten sposób być bliżej mieszkańców i ich problemów.

Kacper Czerwiński
k.czerwinski@kurierzurominski.pl

W otwarciu biura wzięli udział lokalni działacze oraz sympatycy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wśród nich byli między innymi: starosta Jerzy Rzymowski, wicestarosta Ireneusz Rejmus oraz burmistrz Bieżunia Andrzej Szymański. Lokal poświęcił ks. proboszcz Kazimierz Kowalski, który został bardzo ciepło powitany przez posła Piotra Zgorzelskiego. Ich znajomość trwa wiele lat. Zgorzelski wspominał czasy, kiedy to Kazimierz Kowalski był proboszczem w Drobinie. Biuro będzie służyło również lokalnym strukturom PSL. Po poświęceniu odbyła się konferencja prasowa. Poseł wspólnie ze starostami odpowiadał na pytania dziennikarzy. Wcześniej jednak wyraził swój niepokój związany z reformą oświaty. Zgorzelski jest doświadczonym samorządowcem. Zanim został posłem pełnił funkcję między innymi starosty płockiego. - Są szkoły, w których po wprowadzeniu reformy oświaty koszt kształcenia ucznia będzie wynosił 20 tysięcy złotych- mówił poseł. - Te gminy tego nie wytrzymają- dodał Zgorzelski. - Ta reforma uderza w dzieci wiejskie- komentował Piotr Zgorzelski. Poseł podał przykład gimnazjum w Bielsku, gdzie w tym roku samorząd skończył dopiero spłacać kredyt na jego budowę. W kwestii planowej dwukadencyjności na szczeblu samorządowym (wójtowie, burmistrzowie, prezydenci) PSL uważa, że powinna być ona powszechna. Miałaby dotyczyć również posłów i senatorów. Zgorzelski mówił, że powoływanie się na wzorce europejskie w tej sprawie jest bezpodstawne. - Tylko w Portugalii i Włoszech, jest wprowadzona dwukadencyjność- mówił poseł. - Polskie Stronnictwo Ludowe złożyło wniosek dwukadencyjności powszechnej.- poinformował Piotr Zgorzelski.

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pokręt #2190230 | 94.254.*.* 26 lut 2017 08:47

  Kapłani są wszechobecni,w rządzie,sądzie,biznesie i łóżku.Jak kiedyś pisałem, wszystkie partie polityczne, od prawa do lewa trzymaja im palec prosto i w dodatku na klęczkach. Nic się złego nie dzieje w tym państwie bez przyzwolenia kapłanów, obecnie nagminnie są za terrorem, a kasy czerpią tyle z budżetu,że nawet im się nie śniło. Żadne zmiany nie nastąpią,nim młode pokolenie nie dojedzie do władzy, a z tych,którzy dochodzą są fanatycy religijni tyle,że z religią nie mają nic wspólnego.Popatrzmy teraz na PSL, który z tych trzech miał swoją firmę???vicek podobno splajtował, jedynie tam, gdzie była kasa z budżetu miał się dobrze.Tak przyzwyczaili się do brania pieniędzy,że ti się musi skończyć, ludność wiejska jest bez rozumu głosując ciągle na ludzi,którzy ich nie raz oszukali i oszukają.który to już raz uparcie powtarzają o najważniejszym człowieku, o wsłuchiwaniu się w głos ludu. ja otwarcie mówię, to jest oszustwo w wykonaniu PSL i nikt za te kanty nie ponosi odpowiedzialności. Obecny rząd szykuje nagonkę na przedsiębiorców, kontrole,kary itp itd a swoich ojców,znajomych i innych winduje we wszystkie spółki. I co z tego? skłóci pracowników z pracodawcami, na tym polega rządzenie.Podziwiam i pochwalam ludzi,którzy opuszczają Polskę i pracują w krajach zachodnich, jeszcze są wolnymi ludźmi. Co powie starosta na poziom bezrobocia w powiecie, może dziennikarz zapytał?

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Lolesław #2190058 | 109.243.*.* 25 lut 2017 19:46

  Gratulacje no wybory tuż tuż

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Israel #2189617 | 5.172.*.* 25 lut 2017 09:35

  Znów wyciągnięte po pieniądze ręce, zaś Annasz i Kajfasz po bokach.

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. do Oo #2189486 | 178.42.*.* 24 lut 2017 21:53

   Masz rację, jak można mówić takie słowa i mieć głowę podniesioną. Tyle lat byli blisko z ludźmi tylko, że ze swoimi, jak przyjmowali ich do pracy. Czy oni mają jakiś honor? Liczy się tylko koryto a nie człowiek. Takie powinno być wasze hasło wyborcze

   Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Oo!!! #2189311 | 94.254.*.* 24 lut 2017 17:23

   Cytat"wspólnie z lokalnymi działaczami Polskiego Stronnictwa Ludowego chcą w ten sposób być bliżej mieszkańców i ich problemów". Toć to wstyd używać tych wyświechtanych słów.Ja chcę być z nimi przy korycie ale oni mnie nie chcą. Oni chcą mój głos by sami byli przy korycie. Cyklicznie się to powtarza, to nie znają problemu? to są łobuzy, jeśli tak mówią starosta i vicek to są kłamcy nad kłamcami.A może oni chcą spowiedzi słuchać by być jeszcze bliżej?Na otwarcie tego biura powinni ludzie iść z taczkami i od razu zrobić porządek. Ludzie, to trzeba zmienić, nie głosować na tych darmozjadów, przyzwyczaili się dobrze żyć i żyją. Pier...lą, że człowiek jest najważniejszy.Gdzie,który?co zrobili? za mordę i wyrzucić, oszukują ludzi i na to nie ma kary.A ksiądz jest współwinny, za pieniądze diabłów wyświęca,słyszałem dowcip,że ksiądz nawet zwierzaka ochrzci byleby była mamona.

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Pokaż wszystkie komentarze (9)