Wtorek, 20 lutego 2018. Imieniny Anety, Lehca, Leona

Polacy w Pjongczang

2017-03-03 13:42:11 (ost. akt: 2017-03-03 13:59:10)

Podziel się:

Co prawda dopiero za rok będziemy śledzić Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang, ale udział w nich polskich zawodników już napawa nas nadzieją! Aż 4 reprezentantów ma szansę na znalezienie się w pierwszej „10”.

Obecnie trwają próby przedolimpijskie, dzięki którym można już typować, kto jakie ma szanse. Poprzednie IO w Soczi zostawiły nam piękne wspomnienia, a to za sprawą Kamila Stocha. Okazuje się, że kolejne wcale nie muszą być gorsze. Oficjalny test przedolimpijski odbędzie się w najbliższą środę i czwartek. Po raz pierwszy w historii Korea będzie miała zaszczyt ugościć najlepszych skoczków narciarskich w historii.

Próba przedolimpijska jak i same IO odbędą się w otwartym w 2008 roku kompleksie skoczni Alpensia Jumping Park. Znajdują się na nim trzy skocznie o punkcie konstrukcyjnym K-125, K-90 oraz K-60. Jeśli chodzi o polski skład, który został wysłany do Korei, znajduje się w nim: Maciej Kot, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Jan Ziobro. Niestety nie obyło się bez przykrych niespodzianek typowo organizacyjnych. Jak udało nam się dowiedzieć, zawodnicy mieli problem z odnalezieniem swoich pokoi, nie mogli także liczyć na ciepły posiłek.

Jednak podczas serii treningowych i kwalifikacyjnych nasi rodacy pokazali nam, że żadne trudności im nie straszne i nie stracili swojej determinacji. Jeśli chodzi o kwalifikacje, to zwyciężył Jan Ziobro, natomiast na trzecim miejscu uplasował się Dawid Kubacki. 24.miejsce zajął Stefan Hula. Ze względu na zajmowane w czołowej "10" Pucharu Świata miejsca, oczywiście start w zawodach zapewniony mają Maciej Kot, Piotr Żyła i Kamil Stoch. Ten ostatni wygrał jeszcze jedną z sesji treningowych, gdzie Kot zdobył 5 miejsce.

Te osiągnięcia są potwierdzeniem bardzo optymistycznej wizji, że aż 4 naszych reprezentantów może znaleźć się w pierwszej „10” środowego konkursu. Jeśli jesteś oddanym widzem skoków narciarskich, pomyśl, jak dodatkowo możesz okazać swoje wsparcie. Odwiedź Bet365, gdzie świetnym pomysłem będzie udział w zabawie.

Oczywiście jest kilku zawodników, z którymi rodacy muszą się liczyć. Stefan Kraft zwyciężył w jednym treningu, a w innym znalazł się zaraz za Stochem. Michael Hayboeck i Daniel Tande także mają sporo do zaoferowania. Jeśli poszukujesz więcej informacji, to seo katowice za pomocą odpowiedniej frazy wyszuka dla Ciebie wszystko, czego potrzebujesz.