Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

IV Powiatowy Konkurs Poetycki im. Władysława Orkana za nami.

2017-03-15 08:26:40 (ost. akt: 2017-03-15 08:30:35)
Wspólne zdjęcie laureatów konkursu

Wspólne zdjęcie laureatów konkursu

Podziel się:

Nie pisz do szuflady – masz szansę.

W czwartek 9 marca na sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego w Bieżuniu miało miejsce uroczyste podsumowanie IV Powiatowego Konkursu Poetyckiego im. Władysława Orkana. Honorowymi gośćmi spotkania były absolwentki bieżuńskiego liceum: Hanna Szymborska i Agata Przybyłek. Zgromadzonych przywitała organizatorka konkursu Katarzyna Janulewska-Śliwczyńska. - Konkurs na który wpłynęło 36 prac był na wysokim poziomie. Kilka osób brało już udział w poprzednich edycjach i widać poprawę ich warsztatu- powiedziała Małgorzata Kraśniewska -przewodnicząca jury.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Estera Pstrągowska. - W zeszłym roku zajęłam drugie miejsce a w tym roku pierwsze. Cieszę się bardzo i na pewno zdopinguje mnie to do dalszego pisania – mówi Estera. Miłe słowa popłynęły od burmistrza Bieżunia oraz dyrektor Wydziału Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie Joanny Jucewicz- Morawskiej. – Bez poezji serce pozostaje „suche jako orzeszek” powiedział Andrzej Szymański parafrazując fragment wiersza Wisławy Szymborskiej „Gawęda o miłości do ziemi ojczystej”. Joanna Jucewicz zachęcała młodych twórców do dalszego doskonalenia swojego warsztatu. Podsumowanie przeplatane było montażem słowno-muzycznym związanym z twórczością Orkana oraz recytacją nagrodzonych wierszy przy akompaniamencie fortepianomistrza Tadeusza Dydy. Miłym akcentem było wręczenie gościom Honorowym pamiątkowych medali 70-lecia szkoły.

Wiesław PasztaWyniki konkursu

I miejsce Kinga Kalisz – Gimnazjum nr1 im. Ignacego Krasickiego w Żurominie
II miejsce Daria Ejnik Zespół Placówek Oświatowych im. Adam Mickiewicza w Kuczborku
III miejsce Milena Kluczewska – Zespół Szkół w Siemiątkowie
Wyróżniona została Monika Dobrosielska z gimnazjum w Kuczborku
Kategoria ponadgimnazjalnych :
I miejsce Estera Pstrągowska Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Batalionów Chłopskich w Zielonej
II miejsce Milena Goławska LO im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie
III miejsce Oliwia Karpińska LO im Orkana w Bieżuniu
Wyróżnieni zostali: Szymon Jędrzejewski LO im. W. Orkana w Bieżuniu, Aleksandra Sadkowska LO w Żurominie i Damian Konarzewski z ZSP w Zielonej.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB