Niedziela, 26 maja 2019. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy

2017-03-22 12:24:24 (ost. akt: 2017-03-22 12:27:46)

Podziel się:

W miniony poniedziałek w powiecie żuromińskim gościł Prezydent Andrzej Duda. Głowa państwa wręczyła pośmiertne odznaczenia Żołnierzom Wyklętym z północnego Mazowsza. Prezydent w Żurominie odsłonił jubileuszową tablicę.

Kacper Czerwiński
k.czerwinski@kurierzurominski.pl


Uroczystość wręczenia Krzyży Oficerskich Orderu Odrodzenia Polski rozpoczęła wizytę Prezydenta RP Andrzeja Dudy w powiecie żuromińskim. W sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Bieżuń Prezydent wręczył rodzinom Żołnierzy Wyklętych pośmiertne odznaczenia. Za zasługi w walce o suwerenność i niepodległość państwa polskiego otrzymali je: Kazimierz Dyksiński, Leon Malicki i Stanisław Żurawski. - Chciałbym, żebyście państwo jako rodziny i cała społeczność lokalna, przyjęli te odznaczenia jako wyraz ukłonu i wdzięczności ze strony Rzeczypospolitej- powiedział Andrzej Duda. - Dziękuje za to, że tu o Niezłomnych się pamięta- dodał Prezydent. W uroczystości wzięli udział między innymi: sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Maciej Wąsik, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera, posłowie: Waldemar Olejniczak, Marek Opioła, Anna Cicholska, senator Jan Jackowski, starosta Jerzy Rzymowski i burmistrz Andrzej Szymański. Następnie głowa państwa złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą Niezłomnych, która znajduje się na budynku bieżuńskiego magistratu. Prezydent zwiedził również Muzeum Małego Miasta, w którym wspólnie z zaproszonymi gośćmi zjadł obiad.

Spotkanie w Żurominie


Prezydent Andrzej Duda odsłonił tablicę upamiętniającą 250-lecie nadania praw miejskich Żurominowi. Wcześniej spotkał się z burmistrz Anetą Goliat oraz starostą Jerzym Rzymowskim. Głównym punktem wizyty w Żurominie było spotkanie z mieszkańcami. Frekwencja była naprawdę wysoka. W parku przed Żuromińskim Centrum Kultury zgromadziły się setki mieszkańców. Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że zna problemy naszego regionu. Rozmawiał o nich z burmistrz oraz starostą. Zaznaczył, że problem nadmiernej koncentracji kurników i chlewni jest dobrze znany poszczególnym ministrom. -Jeżeli będzie trzeba, zostaną także wprowadzone w tym zakresie regulacje ustawowe po to, aby budowa ferm hodujących kurczaki, czy rozwój wielkich gospodarstw, gdzie realizowany jest de facto przemysłowy chów trzody chlewnej, będzie uwzględniał potrzeby lokalnych mieszkańców- mówił podczas spotkania Andrzej Duda.
Na koniec prezydent pozował do wspólnych zdjęć oraz rozdawał autografy.

Komentarze (64) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kisra #2220060 | 94.254.*.* 10 kwi 2017 08:32

  Czy to prawda, że Kurier zurominski jest de facto niemiecką gazetą? Słyszałem, że podlega pod firmę Polska Presse dla niepoznaki mającą w nazwie "Polska" . Tak pytam z ciekawości.

  Ocena komentarza: warty uwagi (15) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. Do Regina. #2217671 | 83.31.*.* 5 kwi 2017 22:27

   Prawdę piszesz dziecko proboszcz miał rację ale Kiedyś Sekretarz z Żuromina mawiał "LEPSZA CZERWONA ZARAZA NIŻ CZARNA" I ja się z nim zgadzam to co jest teraz ( fałsz, propaganda, zakłamanie) przebija tamte czasy pod każdym względem. Propaganda z tamtych lat nie sięga do pięt dzisiejszej.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

   1. Regina #2217171 | 78.11.*.* 5 kwi 2017 10:32

    O wizycie Prezydenta Dudy nikt nie wiedział. Włodarze i pseudo jenteligencja Brunkowi Komoruskiemo łapy całowali. Mam trzy fakultety pochodzę z Żuromina i uważam, że Duda godnie reprezentuje Polskę - szczerze go popieram. POmyleńcy i Podnóżki - Sługusy - Lizusy wylansowali pogląd, że PiS popierają mohery, nieuki, nieudacznicy itp. Światli i wykształceni to zwolennicy PO-PSL lub Nowośmiesznej. Czasem trzeba pomyśleć , a wiadomo czerwonej burżuazji myślenie Polaków jest nie na rękę. Świętej pamięci proboszcz z Poniatowa miał rację w powiecie Żuromińskim panuje "czerwonka".

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (6)

    1. dla przypomnienia #2214482 | 94.254.*.* 1 kwi 2017 08:00

     Nie rozumiem dlaczego niektórzy krytykują obecnego prezydenta. Czy ten który namawiał żeby wziąć kredyt i zmienić pracę był lepszy? Czy ten który mówił, że emigracja Polaków to jest szansa? Czy ten, który skakał na krześle w japońskim parlamencie? Czy ten co korzystał z suflerki podczas spotkania z mieszkańcami był lepszy? Czy ten co robił błędy ortograficzne w oficjalnym kondolencjach. Czy ten co nie potrafił dobrze przeczytać przemówienia z kartki? Itd. Itd

     Ocena komentarza: warty uwagi (36) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (6)

     1. rodzic #2213265 | 46.113.*.* 30 mar 2017 21:15

      ten rząd jest za dobry daje 500 zł na każde dziecko kunikarzą i chlewniażom i jeszcze świadczenia rodzinne i jeszcze zle . Nauczyciele pracują pa 5 godzin tygodniowo i w roku maja 3 miiesiace wolnego tez zle tylko bawio sie politykie ja bym ich zatrudnil na chlewniach i kurnikach gdzie trzeba pracować po 10 godzin często bez rejestracji niedziele i święta bez prawa strajku i godnego wynagrodzenia jeżeli im się nie podoba praca to nich sobie zmienia na ich miejsce czka 5 cioro mlodych wyksztalconych i spragninych pracy wszyscy co psioczą na Prezydenta to ci co sa przy korycie i boja się ze je utracą , było dlatego tak mało bo dużo ludzi nie wiedziało o tej wizycie cicho było w internecie i KZ

      Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

      Pokaż wszystkie komentarze (64)