Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Zbiórka żywności dla potrzebujących

2017-03-30 08:59:56 (ost. akt: 2017-03-30 09:03:58)
40 wolontariuszy z Gimnazjum nr 1 w Żurominie zebrało 670 kg żywności dla potrzebujących.

40 wolontariuszy z Gimnazjum nr 1 w Żurominie zebrało 670 kg żywności dla potrzebujących.

Podziel się:

Przez dwa dni grupa 40 wolontariuszy zebrała 670 kg żywności dla potrzebujących. To XII Ogólnopolska Zbiórka Żywności. Gimnazjaliści udowodnili, że mają wielkie serca.

Paula Borkowska
p.borkowska@kurierzurominski.pl

24 i 25 marca odbyła się już XII Ogólnopolska Zbiórka Żywności dla najuboższych. Na terenie Żuromina pracowało 40 wolontariuszy z Gimnazjum nr 1 w Żurominie. Młodzież współpracuje ze Stacją - Opieki Centrum Pielęgniarstwa Rodzinnego Caritas Diecezji Płockiej. Opiekunem wolontariuszy jest Marzena Kwiatkowska – katechetka tamtejszej szkoły. Młodzież przyjmowała produkty o długim terminie ważności w żuromińskich marketach. Przez te 2 dni udało się zgromadzić 670 kg żywności. Warto dodać, że potrzebujących na naszym terenie jest około 4 tysięcy osób. Z produktów, które zebrano podczas ostatniej akcji powstanie około 50 paczek.
Mieszkańcy zostawiali najczęściej: cukier, makaron, ryż i słodycze. Wolontariusze z wielkim zapałem zbierali żywność. Niebawem wspólnie z pracownikami Caritasu odwiedzą kilka rodzin, którym osobiście wręczą paczki.
- Tym razem wszystko minęło bez problemu – mówili jednogłośnie wolontariusze. - Obyło się bez niemiłych komentarzy, w poprzednich akcjach zdarzały się takie incydenty. – dodaje jeden z uczniów. W ciągu roku odbywają się dwie zbiórki żywności: przed Bożym Narodzeniem oraz Wielkanocą.
- Poza zbiórką żywności wolontariusze zajmują się też innymi rzeczami – mówi Kierownik Stacji OCPR Caritas Elżbieta Szczepańska. - Młodzież bierze również udział w spotkaniu opłatkowym dla samotnych. W najbliższym czasie wolontariusze będą własnoręcznie robić upominki dla tych osób. W Wielkim Tygodniu wraz z pracownikami stacji pojadą je rozdać.-dodaje Szczepańska.
To miło, że młodzież tak chętnie bierze udział w tego typu akcjach.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kap łan #2212915 | 94.254.*.* 30 mar 2017 16:14

    Darmowe żarcie powinna dostać osoba po 70 siatce bez renty i emerytury.Mogę pokropić,skromnie by się cukier nie rozpuścił.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz