Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Bardzo dobry występ na inaugurację rozgrywek Kinder + Sport.

2017-04-03 15:13:43 (ost. akt: 2017-04-03 15:16:23)

Podziel się:

Młodzi zawodnicy ze szkółki siatkarskiej Orlik Mini Volley Żuromin działającej pod patronatem żuromińskiego Orlika rozegrali turniej w Międzyborowie, gdzie wystartował cykl rozgrywek Kinder + Sport w mini siatkówce chłopców.

Olgierd Markowski
redakcja@kurierzurominski.pl

Mistrzostwa Mazowsza Kinder+Sport to największy w Europie cykl turniejów mini siatkówki. Pierwsza odsłona to turniej rozstawieniowy, w którym udział wzięły aż 72 dwuosobowe drużyny z rocznika 2006. Żuromin wystawił do boju trzy zespoły.
Organizatorzy przydzielili drużyny (na podstawie wyników z poprzedniego sezonu) do 12 grup po 6 zespołów w każdej, w których grano systemem "każdy z każdym" jednego seta do 21 punktów.
Pierwsza „trójka” Michał Gesek, Karol Brydziński oraz Alek Grzywiński wygrali cztery spotkania, a tylko raz schodzili z parkietu pokonani, dzięki czemu wygrali swoją grupę i już trafili do najlepszej 12 w złotej grupie. Druga - Szymon Wojtkiewicz, Adrian Sokołowski i Dawid Drygas – wygrała trzy z pośród pięciu spotkań zajmując drugie miejsce w swojej grupie, co również dało awans do złotej grupy. Natomiast trzecia - Miłosz Szczepański, Bartosz Krzesiński oraz Igor Kukowski wygrali dwa spotkania i zajęli czwarte miejsce w grupie kwalifikując się tym samym do srebrnej grupy na kolejny turniej.

Kilka słów od trenera

Zbigniew Truszczyński
Nie spodziewałem się tak dobrych wyników po niespełna trzech miesiącach pracy z tymi chłopakami. Widać, że praca, którą wykonujemy na treningach przynosić pozytywne efekty. Dysponujemy już skuteczną zagrywką i niezłym przyjęciem, trochę do życzenia pozostawia rozegranie i atak. To w tym momencie najsłabszy punkt naszych drużyn. Dzięki takim turniejom zawodnicy nabierają doświadczenia, podnosząc jednocześnie swoje siatkarskie umiejętności, hartują się w boju a przy tym doskonale się bawią. Czego chcieć więcej. Teraz wracamy na salę, ciężko trenujemy i przygotowujemy się do kolejnego turnieju ligowego.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB