Poniedziałek, 23 kwietnia 2018. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

CBŚP rozbiło międzynarodową grupę przestępczą

2017-04-07 09:30:26 (ost. akt: 2017-04-07 09:31:42)
Fot. CBŚP  Zarówno w Polsce jak i w Hiszpani funkcjonariusze zabezpieczyli maszyny do produkcji papierosów i tony tytoniu.

Fot. CBŚP Zarówno w Polsce jak i w Hiszpani funkcjonariusze zabezpieczyli maszyny do produkcji papierosów i tony tytoniu.

Podziel się:

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Pomorskiego Urzędu Celno – Skarbowego, zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów. Na miejscu zatrzymano 4 osoby.

Kacper Czerwiński
k.czerwinski@kurierzurominski.pl

Informację o działaniach CBŚP na terenie gminy Bieżuń, redakcja "Kuriera Żuromińskiego" otrzymała 20 marca. Nie pochodziły z oficjalnych źródeł. Kontaktowaliśmy się w tej sprawie z biurem prasowym Centralnego Biura Śledczego Policji. Funkcjonariusze nie chcieli udzielać żadnych informacji tłumacząc, że sprawa jest rozwojowa i skomplikowana. Dziś uzyskaliśmy oficjalne stanowisko. Działania były połączone ze współpracą służb polskich i hiszpańskich oraz udziałem Europolu. Rozbito grupę przestępczą przemytników haszyszu i tytoniu. Na terenie powiatu żuromińskiego funkcjonariusze zlikwidowali fabrykę papierosów. "Policjanci CBŚP na miejscu zatrzymali 4 osoby, w tym obywateli Grecji, Bułgarii, Ukrainy i Polski. W pomieszczeniach magazynowo - mieszkalnych funkcjonariusze odkryli funkcjonującą nielegalną fabrykę papierosów z kompletną linią do produkcji i pakowania papierosów. Dodatkowo przygotowywano tam krajankę tytoniową ze sprowadzonego z Bułgarii suszu. Na miejscu był również magazyn komponentów. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 12 ton suszu tytoniowego. Jak ustalono, z tej ilości towaru można wyprodukować ponad 14 mln sztuk papierosów. Wprowadzenie takiej ilości nielegalnych wyrobów naraziłoby na straty Skarb Państwa i budżet Unii Europejskiej na kwotę nie mniejszą niż 12 mln zł. Funkcjonariusze ustalili też, że fabryka działała od końca 2016 roku, a jej członkowie wyprodukowali już ponad 6 mln szt. nielegalnych papierosów, które trafiły do Europy Zachodniej, przemycane w transportach z owocami."- o czym informuje rzecznik prasowy komendanta CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz

15 lat pozbawienia wolności

Gdańskie służby CBŚP rozbiły grupę przestępcza o charakterze multiprzestępczym. W tym samym czasie, kiedy funkcjonariusze weszli do fabryki papierosów w gminie Bieżuń podobną akcję przeprowadzili policjanci w Hiszpanii. W miejscowości Elche, hiszpańskie służby zabezpieczyły 3,5 tony tytoniu oraz pełną linię i komponenty do produkcji papierosów. Grupa ma no kocie również przemyt haszyszu o wartości 3,2 miliona złotych. Łącznie zatrzymano w tej sprawie 7 osób. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. Zatrzymani usłyszeli między innymi zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, przemytu znacznej ilości narkotyków i przestępstw karno-skarbowych. Grozi im za to kara do 15 lat pozbawienia wolności. Wobec wszystkich osób decyzją sądu zastosowano tymczasowy areszt. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prokurator Tatiana Paszkiewicz poinformowała nas, że właściciel magazynów, w których funkcjonowała fabryka papierosów nie ma postawionych żadnych zarzutów. Okoliczności wynajmu są wyjaśniane.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kap łan #2218761 | 94.254.*.* 7 kwi 2017 13:16

    Proszę Państwa, w państwie islamskim zabronione jest picie alkoholu etylowego i co? Pokazywali kapłana islamskiego jak walił driny na imprezie i włos mu z głowy nie spadł.W Polsce będzie zakaz seksu przedmałżeńskiego i co będzie z tego? zobaczymy, można zakazać wszystkiego i nakazać wszystko,im więcej takich zakazów i nakazów tym więcej ludzi je łamie.Nawet rządzący nagminnie łamią prawo tylko nie ma go kto egzekwować, tam nie sięgają szpony cbs.Dlaczego tak mało rządzących siedzi?znam dziesiątki nazwisk, co powinni garować.Nędza w kraju coraz gorsza,jak tu żyć? a ta fabryczka to taki pic na wodę,ani mnie to cieszy ani ziębi,może by jakiś zakład pracy powstał,może by zus zmniejszyli?Może coś o polityce prcy,zatrudnienia,programie gospodarczym itd?Ja wszystko pokropię, nawet tę maszynę na obrazku.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz