Poniedziałek, 23 kwietnia 2018. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

5 854 złotych na rehabilitację Zuzi

2017-04-12 08:45:46 (ost. akt: 2017-04-12 08:55:16)

Podziel się:

"Gram i pomagam”, pod taką nazwą odbył się charytatywny turniej w siemiątkowskiej hali sportowej. Akcja została zorganizowana dla uczennicy gimnazjum, która we wrześniu ubiegłego roku przeżyła ciężki wypadek w drodze do szkoły.

Kacper Czerwiński
k.czerwinski@kurierzurominski.pl
W sobotę 1 kwietnia w hali sportowej w Siemiątkowie odbył się turniej halowej piłki nożnej „Gram i pomagam”. Dochód z akcji został przekazany uczennicy miejscowego gimnazjum. Zuzia we wrześniu ubiegłego roku uległa bardzo groźnemu wypadkowi komunikacyjnemu. Obecnie przebywa w domu. Uczy się chodzić i mówić. Żeby wrócić do pełni zdrowia i sił potrzebuje rehabilitacji. W turnieju wzięło udział siedem drużyn: Oldboy Żuromin, Państwowa Straż Pożarna Żuromin, Oldboy Raciąż, Pegaz Drobin, Kraszewo, Gimnazjum Siemiątkowo oraz Siemiątkowo. Turniej wygrała drużyna Oldboy Żuromin pokonując w finale drużynę Pegaza Drobin, a trzecie miejsce zajęła drużyna z Kraszewa. Każdy zespół przed rozpoczęciem turnieju wpłacił wpisowe, które w całości zasiliło pulę akcji. Po zakończeniu turnieju odbyła się również licytacja koszulek sportowych. Było o co walczyć. Wśród fantów znalazły się między innymi: koszulka reprezentacji Łukasza Teodorczyka z autografami zawodników kadry, koszulki Wisły Płock, Lechii Gdańsk, Sławomira Peszko i Mameda Khalidova. Organizatorami turnieju byli: Michał Kowalczyk, Mariusz Kostrzewski i Piotr Kostrzewski. Nie kryli zadowolenia z przebiegu akcji. Zebrana kwota to 5854zł. Pieniądze osobiście odebrała Zuzanna, która była na turnieju razem z mamą. Wielki wkład w przygotowanie imprezy mieli uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Siemiątkowie. Wspólnie z opiekunami: Izabelą Chabowską-Rakowską, Marleną Kostrzewską, Judytą Kowalczyk, Ewą Siwińską i Ewą Kaźmierczak przygotowali poczęstunku dla wszystkich uczestników turnieju oraz zorganizowali gry i zabawy dla najmłodszych. Sponsorami wydarzenie byli: Złota Kurka, Delikatesy Cybulscy, Piekarnia Marceli Górski, Zakład Fryzjerski Piotr i Jolanta Ratajczak.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kap łan #2222153 | 94.254.*.* 12 kwi 2017 17:34

    Gest znajomych bardzo budujący ale gdzie jest w tym Państwo? Interesuje się nie poczętymi a co z chorymi, po wypadkach,z nowotworami itd?Wypłaty dla prezesów coraz większe, podkomisje działają sprawnie, radni i wójtowie,marszałkowie biorą regularnie wypłaty a człowiek może być kaleką?Kogo to interesuje? najwyższego i mnie. A taki Marek Jurek co zrobił? i inni Misiewicze,PO,PSL,sld,ano dla ludzi nic,tylko kapłanom nie przeszkadza, niech się rodzą i umierają, byleby był większy przerób, oni jeszcze złotówki nie dali a Watykan ma największe pokłady złota i ciągnie,co może w imię Boże.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Ania #2221917 | 37.47.*.* 12 kwi 2017 12:42

    Piękny gest i super pomysł! Gratulacje

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz