Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Wizyta biskupa Mirosława Milewskiego

2017-04-28 08:25:02 (ost. akt: 2017-04-28 08:35:39)

Podziel się:

Biskup spotkał się z mieszkańcami

Paula Borkowska
p.borkowska@kurierzurominski.pl

Podczas piątkowej wizyty w Żurominie ksiądz Biskup Milewski miał bardzo napięty grafik. Głównym celem wizyty było udzielenie sakramentu bierzmowania uczniom klas III gimnazjum w Żurominie. Uroczystość odbyła się o godzinie 18:00 w żuromińskiej świątyni. Ksiądz Biskup Mirosław Milewski w 2016 roku został mianowany przez papieża Franciszka biskupem pomocniczym diecezji płockiej. W ciągu dnia, duchowny odwiedził między innymi pracowników i podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Żurominie.

Święcenie szpitalnej kaplicy

Biskup Mirosław Milewski odwiedził również żuromiński szpital. Tam poświęcił "Kaplicę Jezusa Miłosiernego" wraz z ołtarzem i nowymi naczyniami liturgicznymi, na koniec biskup odmówił krótką modlitwę wspólnie z pacjentami oraz personelem szpitala.

Wizyta w ZSP w Żurominie

Podczas swojej wizyty w Żurominie, księdza Biskupa Milewskiego nie mogło zabraknąć w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II. Biskup został powitany przez dyrektora szkoły Wojciecha Smolińskiego. Uroczyste spotkanie z uczniami oraz pracownikami odbyło się na sali gimnastycznej. Młodzież przygotowała na tę okazję program artystyczny. Uczniowie wspólnie z księdzem biskupem zaśpiewali ulubioną pieśń patrona szkoły "Barkę". Przed wyjściem ze szkoły ksiądz biskup udzielił wszystkim zgromadzonym błogosławieństwa.

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kap łan #2234234 | 94.254.*.* 29 kwi 2017 07:48

  A oto kilka cytatów znanych ludzi kościoła jak i ich wspólne przesłania...W miejscu, w którym zatrzyma się ksiądz, nie powinna przebywać żadna kobieta (Synod Paryski, 846) ¤ ¤ ¤ Kobiecie nie wolno mieszkać w pobliżu kościoła. (Synod w Coyaca, 1050) ¤ ¤ ¤ Księża, którzy udzielają noclegu kobietom i doznają przy tym podniety, muszą zostać ukarani. Kobiety natomiast mają zostać sprzedane przez biskupa jako niewolnice. (2. Synod w Toledo) Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego, chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego jest mężczyzna. (św. Tomasz z Akwinu) I jeszcze mógłbym kilkanaście mądrych zdań dopisać.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Chrześcijanin #2233898 | 83.31.*.* 28 kwi 2017 18:20

  Jak milo patrzeć na zdjęcie na którym jest tak wielu księży którzy krzewią naszą wiarę. Miło również widzieć w jednym miejscu tak wzorowych chrześcijan z Żuromina którzy nam świecą przykładem. Mając takie wzorce mamy do kogo równać ażeby być tak wzorowymi chrześcijanami jak wszyscy z tego zdjęcia.i. Panie Boże dziękujemy Ci że to trafiło na nasze miasto.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Japa #2233894 | 83.28.*.* 28 kwi 2017 18:15

  Ciekawy jestem jaka ocenę z wizytacji wystawi dla naszego kochanego artysty organisty pana Ryszarda, który jest niezatapialny i niezastąpiony. Jak on pięknie śpiewa a szczególnie w czasie pogrzebów. Niech mu Pan Bóg da zdrowie bo takiego drugiego artysty nasza parafia juz nie znajdzie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Asdan #2233797 | 28 kwi 2017 15:50

  Oooo Mirek zawitał w końcu i do Was

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)