Czwartek, 4 czerwca 2020. Imieniny Christy, Helgi, Karola

Z ostatniej chwili

2017-04-28 12:43:16 (ost. akt: 2017-04-28 13:24:04)

Podziel się:

Sąd Okręgowy w Płocku uchylił areszt dla 60-letniego mieszkańca Żuromina. Mężczyzna jest podejrzany o spowodowanie tragicznego wypadku pod Szydłowem

Do tragicznego wypadku, doszło 27 marca na drodze wojewódzkiej między Mławą a Przasnyszem. Na miejscu zginęło 5 osób (mieszkańcy powiatu żuromińskiego), cztery zostały ranne. Kierowca busa wyprzedzał jadącego w tym samym kierunku rowerzystę. - Podczas tego manewru stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z samochodem ciężarowym, jadącym w kierunku Mławy – o czym informowała nas asp. Anna Pawłowska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Mławie.
Kierowca usłyszał zarzut z artykułu 177 paragraf 2 kodeksu karnego. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. 60-letni mieszkaniec Żuromina został aresztowany na okres 3 miesięcy. Dziś Sąd Okręgowy w Płocku uchylił areszt. - Uzasadnienie sądu pierwszej instancji, polegało głównie na tym, że mój klient mógł nakłaniać świadków do zmiany zeznań. - tłumaczy adwokat Artur Łasicki. Mężczyzna był przesłuchiwany w mławskiej prokuraturze 31 marca. Przesłuchanie skończyło się po godzinie 13:00. Mężczyzna zaraz po nim wyjechał do rodziny. Następnego dnia stawił się w Sądzie Rejonowym w Mławie, gdzie zastosowano wobec niego areszt. - Złożyłem zażalenie w tej sprawie, Sąd Okręgowy w Płocku podzielił moje spostrzeżenia, że gdyby mój klient miał nakłaniać kogokolwiek do zmiany zeznań, to mógł to zrobić zaraz po przesłuchaniu, kiedy przebywał na wolności- mówi Łasicki.


Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. elka #2234424 | 77.89.*.* 29 kwi 2017 13:28

  Nie jestem mieszkanką Bieżunia ale również interesuję się zakończeniem sprawy , która dotyczyła ucznia tamtejszego gimnazjum. Mam nadzieję, na sprawiedliwy wyrok. Temu chłopcu to się należy. Po prostu przez szacunek.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Kap łan #2233732 | 94.254.*.* 28 kwi 2017 15:05

   Prawnicy to gorszy klan od nas, doją ludzi niemiłosiernie. I czasami trudno mi zrozumieć,jeden sąd daje wyrok skazujący a drugi sąd daje wyrok uniewinniający.U nas najwyższy jak zastosuje dla kogoś śmierć lub męczarnie to odwrotu już nie ma jedynie jak rodzina wykupi długie modlitwy.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)