środa, 20 marca 2019. Imieniny Joachima, Kiry, Maurycego

Dziewięć medali Mistrzostw Polski dla żurominian

2017-05-02 11:07:13 (ost. akt: 2017-05-02 11:09:47)
Żuromińscy taekwondziści wrócili z Mistrzostw Polski z medalami

Żuromińscy taekwondziści wrócili z Mistrzostw Polski z medalami

Podziel się:

Złoto i dwa srebra Konrada Czaplińskiego, złoto, srebro i brąz Nikodema Potorskiego, dwa brązowe medale Kornelii Turowskiej oraz brąz Natalii Komorowskiej to medale żuromińskich zawodników takewon-do podczas Mistrzostw Polski w Krotoszynie.

Olgierd Markowski
redakcja@kurierzurominski.pl

W Krotoszynie odbyły się Mistrzostwa Polski Taekwon-do organizowane przez Polską Federację Taekwon-do. Na piętnastu matach startowało aż 600 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Rozegrano cztery konkurencje w różnych grupach wiekowych tj. techniki szybkościowe, techniki specjalne, walki bong - matsogi (walka miękkim kijem), walki light i semi contact.
Żuromińską sekcję taekwon-do pod okiem trener Katarzyny Gromowskiego reprezentowało sześć osób - Konrad Czapliński, Nikodem Potorski, Natalia Komorowska, Kornelia Turowska, Bartosz Piotrowicz, Mateusz Ejnik. Z największej imprezy organizowanej przez Polską Federację Taekwon-do po całym dniu zaciętych rywalizacji, bogatsi o kolekcję medali i nowe doświadczenia żurominianie wrócili z 9 medalami. Podczas Mistrzostw została wyłoniona Kadra Narodowa wśród juniorów młodszych, juniorów i seniorów, aby reprezentować nasz kraj w zmaganiach sportowych na arenie międzynarodowej w Taekwon-do. W tym roku się żadnemu z naszych zawodników nie udało się zdobyć powołania, ale jak mówi trener Katarzyna Gromowska będzie to motywacja do dalszej ciężkiej pracy.

Żuromińscy medaliści Mistrzostw Polski:
Konrad Czapliński – kat. młodzik mł.; złoty medal walki bong Matsogi, srebrny medal układy formalne 4-3 CUP, srebrny medal techniki szybkościowe apchagi
Nikodem Potorski – złoty medal układy formalne 10-9 CUP, srebrny medal walki bong Matsogi, brązowy medal techniki szybkościowe apchagi
Natalia Komorowska – kat. młodzik, brązowy medal walki bong Matsogi
Kornelia Turowska – katt. Kadet, brązowy medal układy formalne 1-4 Dan, brązowy medal walki bong matsogi

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB