Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Co się stało ze św. Antonim?

2017-05-05 14:23:39 (ost. akt: 2017-05-05 14:24:38)

Podziel się:

Na redakcyjną skrzynkę otrzymaliśmy list. Zaniepokojona Czytelniczka pyta o figurę św. Antoniego z Padwy. Za żuromińskim kościołem został tylko postument.

Kacper Czerwiński
k.czerwinski@kurierzurominski.pl

Przechodząc koło kościoła zauważyłam, że nie ma tam figury naszego patrona. Wokół postumentu są ślady potłuczonego gipsu. Co tam się stało?"- czytamy w mailu. Sprawę wyjaśnił nam ksiądz proboszcz Kazimierz Kowalski. Okazuje się, że figura patrona parafii św. Antoniego z Padwy została uszkodzona pod koniec grudnia zeszłego roku. Podczas silnych wiatrów uderzyła w nią urwana gałąź. Nowa figura zostanie zamontowana latem, o czym poinformował nas ks. dziekan Kazimierz Kowalski.

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kap łan #2238311 | 94.254.*.* 5 maj 2017 20:42

  Głowy w czarnych surdutach,jeszcze jedno przykazanie podam a wy wierni czytajcie."Będziesz zważał na szabat, aby go święcić, jak ci nakazał Pan, Bóg twój. Sześć dni będziesz pracował i wykonywał wszelką twą pracę, lecz w siódmym dniu jest szabat Pana, Boga twego. Nie będziesz wykonywał żadnej pracy ani ty, ani twój syn, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służąca, ani twój wół, ani twój osioł, ani żadne twoje zwierzę, ani obcy, który przebywa w twoich bramach; aby wypoczął twój niewolnik i twoja niewolnica, jak i ty."

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Kap łan #2238306 | 94.254.*.* 5 maj 2017 20:36

   Treść jednego z dziesięciu przykazań (na podstawie Biblii Tysiąclecia, Pwt 5,06-21): Nie uczynisz sobie posągu ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko, lub w wodzie poniżej ziemi. Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny, karzący nieprawość ojców na synach w trzecim i w czwartym pokoleniu — tych, którzy Mnie nienawidzą, a który okazuje łaskę w tysiącznym pokoleniu tym, którzy Mnie miłują i strzegą moich przykazań. I co wy na to, mnie słuchajcie, mnie a nie szatanów w czarnych spódniczkach.A tego Antoniego wierni powinni za łeb i do rzeki podobnie jak i wszystkie posągi bo będziecie pokarani zgodnie z przykazaniem,wasze dzieci i wasze wnuki itd.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Adam E. #2238146 | 5 maj 2017 16:25

   Tragedia

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)