Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Mistrz Polski z Żuromina. Dre-Mar cały w złocie

2017-05-09 14:06:49 (ost. akt: 2017-05-09 14:09:56)
Dre-Mar amatorskim Mistrzem Polski w siatkówce fot. internet

Dre-Mar amatorskim Mistrzem Polski w siatkówce fot. internet

Podziel się:

Dre-Mar Team Żuromin mistrzem Polski. Siatkarze z Żuromina triumfowali w Otwartych Mistrzostwach Polski w Piłce Siatkowej Klubów Amatorskich w Ciechanowie.

Olgierd Markowski
redakcja@kurierzurominski.pl

Trzecia edycja Otwartych Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Klubów Amatorskich odbyła się w Ciechanowie miedzy 29 kwietnia, a 2 maja. Impreza odbywała się w kategoriach Open i Women w trzech halach sportowych na terenie Ciechanowa – w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 7. Patronat nad imprezą objął Prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

Grupowe starcia na plus
Siatkarze Dre-Mar Team Żuromin to doświadczeni zawodnicy zaprawieni w siatkarskich bojach. Do Ciechanowa jechali z prostym planem – chcieli wygrać wszystko, co jest możliwe. Oczywiście sportowa ambicja i plan to jedno, a realizacja drugie. Naszym siatkarzom nie zabrakło umiejętności by poprzeć plany na boisku. Od początku zespół z Żuromina rozpoczął bardzo dobrze. W pierwszym spotkaniu Dre-Mar pokonał Powiślak Końskowola, a w drugim spotkaniu Rennox Głogów. Oba spotkania kończyły się w dwóch setach. W trzecim pojedynku, który decydować miał o rozstawieniu przed fazą play-off padł remis z Jumperem Supraśl. Tak – remis w spotkaniu siatkarskim. W tej fazie turnieju rozgrywano dwa sety bez względu na wynik.

Po złoto
W kolejnych spotkaniach, już w fazie play-off, nasi siatkarze ponownie górowali nad przeciwnikami. Do półfinału wszystko szło gładko. Kolejne zwycięstwa nad Volley Team Lubin, Victoria Biała i złotymi medalistami sprzed roku – Karlab Gdynia doprowadziły Dre-Mar do półfinału rozgrywek.
W półfinale trwała zacięta rywalizacja, ale po trzech setach nasz zespół pokonał Ponad Blokiem Kraków. Podobnie było w finale, również trzy sety zadecydowały o zwycięstwie Dre-Maru – najlepszego zespołu w Otwartych Mistrzostwach Polski w Piłce Siatkowej Klubów Amatorskich w Ciechanowie.
Oprócz zwycięstwa drużynowego wyróżnienia indywidualne trafiły także do siatkarzy Dre-Maru. Największe wyróżnienie trafiło w ręce Piotra Cichockiego. Został on najbardziej wartościowym siatkarzem całego turnieju. Najlepszym środkowym został Krystian Ciszkowski, a przyjmującym Mikołaj Rochna, natomiast Radosław Rochna otrzymał tytuł najlepszego zawodnika w drużynie.

Skład: Radosław Rochna, Mikołaj Rochna, Mateusz Rochna, Jonasz Rochna, Marcin Jasiński, Jacek Jasiński, Piotr Cichocki, Łukasz Cichocki, Bartosz Pietrzak, Mateusz Grzywiński, Tomasz Tybulski, Michał Góralski, Krystian Ciszkowski, Bartosz Jesień, Marcin Błaszkiewicz

Wyniki:
Mecze grupowe:
Dre-Mar Team Żuromin – Powiślak Końskowola 2:0
Dre-Mar Team Żuromin – Renox Głogów 2:0
Dre-Mar Team Żuromin – Jumper Supraśl 1:1
Faza play-off
Dre-Mar Team Żuromin – Volleyball Team Lublin 2:0
Dre-Mar Team Żuromin – Victoria Biała 2:0
Ćwierćfinał
Dre-Mar Team Żuromin – Karlab Gdynia 2:0
Półfinał
Dre-Mar Team Żuromin - Ponad Blokiem Kraków 2:1
Finał
Dre-Mar Team Żuromin – Tygrysy Krzepice 2:1

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Santa #2240923 | 83.6.*.* 9 maj 2017 17:01

    Niby drużyna z Żuro ale w praktyce cały skład miejscowości Zielona (5 km od Żuromina). Może warto o tym wspomnieć?

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)