Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Dwa przetargi i nic

2017-05-15 09:15:05 (ost. akt: 2017-05-15 09:17:28)
Kierownik Jerzy Piotrowski w grudniu prezentował nam projekt rozbudowy

Kierownik Jerzy Piotrowski w grudniu prezentował nam projekt rozbudowy

Podziel się:

Czwartego maja minął termin składania wniosków o dofinansowanie w ramach Działania 8.1 Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury. Miała to być szansa dla bieżuńskiego muzeum.

Wydawało się, że nic nie może stanąć na przeszkodzie rozbudowy bieżuńskiego oddziału Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. 8 grudnia ubiegłego roku zakończono przygotowanie całej dokumentacji, łącznie z pozwoleniami na budowę. Muzeum pozyskało na ten cel środki zewnętrzne. Kosztorys prac sięga około 8 milionów złotych. Projekt zakłada rewitalizację pięciu budynków należących do muzeum. Znalazł się również program unijny, który idealnie odpowiadał tej inwestycji. Nic, tylko składać wniosek o dofinansowanie. W tym miejscu zaczęły się schody. Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu ogłosiło przetarg na przygotowanie studium wykonalności, które jest niezbędne do aplikowania o wyżej wymienione środki. Do przetargu nie stanęła żadna firma. W niedługim czasie ogłoszono kolejny, który również zakończył się fiaskiem. Termin składania wniosków o dofinansowanie minął 4 maja. Nie wiadomo, czy Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosi kolejny nabór. Jeżeli nie, muzealnicy będą zmuszeni szukać innych programów unijnych.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Przyszły prokurator #2246501 | 94.254.*.* 16 maj 2017 17:29

    No bo jakby zleceniodawa dawał im 17 albo dwadzieścia w tym trzy dla niego jak w Siemiatkowie, to by się i przetarg rostrzygnął,a że chcą za marne grosze i odpowiedzialność zawalić to niech robią sami.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz