Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Do trzech razy Wkra!

2017-05-16 20:33:50 (ost. akt: 2017-05-16 20:34:13)

Podziel się:

Ponad 100 młodych piłkarzy i piłkarek z roczników 2006-2008 wzięło udział w turnieju piłkarskim organizowanym przez redakcję Kuriera Żuromińskiego. Młodzi sportowcy zagrali 36 meczy.

Druga edycja turnieju piłkarskiego Mini Euro już za nami. W piątek 12 maja na kompleksie boisk sportowych Orlik w Żurominie przywitała nas piękna, słoneczna pogoda. Warunki idealne do tego, żeby stworzyć świetne piłkarskie widowisko i znakomicie się przy tym bawić. Nic dziwnego, że kibice licznie przybyli na miejsce zmagań, by dopingować 12 drużyn, które miały przystąpić do rywalizacji.


12 drużyn, 108 zawodników i 36 meczy
Drużyny zostały podzielone na dwie grupy po sześć zespołów. Do gry przystąpiło 108 zawodników, a kibice mogli emocjonować się 36 spotkaniami na bardzo wysokim poziomie. Zdecydowanie największe emocje wzbudzał jeden z zespołów z Lubowidza. W jego składzie grały bowiem same dziewczęta, które wcale nie miały zamiaru odpuszczać bardziej doświadczonym kolegom.
Grupowe mecze przyniosły mnóstwo emocji, bramek i parad bramkarzy. Były momenty smutku i szczęścia. Ostatecznie jednak tylko po dwie najlepsze drużyny z obu grup mogły zameldować się w gronie półfinalistów. Sztuka ta udała się dwóm zespołom reprezentującym Wkrę Żuromin, a także ekipom z Bieżunia i Siemiątkowa. W meczach o awans do wielkiego finału gospodarze nie mieli jednak dla gości litości. O zwycięstwo w turnieju zagrały więc dwa zespoły żuromińskiej Wkry. Rozegrano także mecz o trzecie miejsce, w którym Wkra Bieżuń okazała się minimalnie lepsza od zespołu z Siemiątkowa. Rywalizacja była na bieżąco komentowana, przez co uczestnicy mogli poczuć się jak gwiazdy światowych boisk.

Wielkie emocje w przerwie
W przerwie między turniejowymi meczami na dzieci czekały inne atrakcje. Pokaz swoich nieszablonowych umiejętności zademonstrował Adrian Duszak – zawodnik freestyle football. Zaproszony gość wzbudził ogromne zainteresowanie wszystkich zgromadzonych na żuromińskim orliku. Rozdawał certyfikaty, autografy, pomagał w treningu piłkarskich sztuczek. Nie zabrakło również wspólnej gry z uczestnikami turnieju.

Wiele radości i uśmiechu wzbudziła też jedna z konkurencji Turbokozaka – konkursu cieszącego się w środowisku piłkarskim ogromną popularnością. Na bramce została powieszona płachta, z wyciętymi otworami, ufundowana przez sponsora generalnego firmę Hog Slat. Zadaniem uczestników było znalezienie drogi do bramki właśnie przez którąś z wyznaczonych dziur. Każdy z zawodników miał na to dwie próby. Zadanie nie należało do najłatwiejszych, o czym świadczyć może fakt, że w podobnym konkursie organizowanym przez jedną ze stacji telewizyjnych, nawet piłkarze polskich klubów ekstraklasowych mają z tym ogromny problem. Trzem osobom udało się jednak płachtę pokonać. Warto zaznaczyć, że jedną z nich była… zawodniczka z Lubowidza, która ostatecznie zakończyła rywalizację w konkursie na trzecim miejscu. Druga pozycja przypadła zawodnikowi z Dłutowa, a najlepszy okazał się reprezentant Wkry Bieżuń Mateusz Czypiński.

Między meczami dzieci mogły posilić się pyszną kiełbaską z grilla, a także odpocząć w specjalnie przygotowanym namiocie. Po zakończeniu piłkarskich zmagań przyszedł czas na podsumowanie turnieju i rozdanie nagród, które wręczali m.in.: zastępca burmistrza Żuromina Michał Bodenszac, wójt gminy Kuczbork Jacek Grzybicki i referent ds. sportu Tomasz Siemiątkowski.

Druga edycja turnieju Mini Euro to już historia. Uśmiechnięte twarze dzieci opuszczających żuromiński orlik mówią jednak, że zawody były udane. Na pewno za rok spotkamy się przy okazji trzeciej edycji

RedakcjaPARTNERZY: Urząd Gminy i Miasta w Żurominie, Orlik Żuromin

SPONSORZY: Paulina i Rafał Popiłko, Fermy Drobiu Karniszyn Mariusz Przywitowski, Kabanek Janina i Robert Potorscy, Urząd Gminy w Lutocinie, Urząd Gminy w Lubowidzu, Urząd Miasta i Gminy w Bieżuniu, Poseł na Sejm RP Waldemar Olejniczak, Urząd Gminy Kuczbork-Osada, Starostwo Powiatowe, Fermy KURAK Justyna i Robert Moskal, Śliwińscy Spółka Jawna, Piekarnia K.Zieliński, Ferma Drobiu Tyrajscy, ArtPOL Artur Dobrosielski, AGG Sport

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ewa #2246737 | 88.156.*.* 16 maj 2017 23:07

    a o szkole z Kuczborka nic???

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz