Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Zebranie Przedstawicieli Banku Spółdzielczego

2017-05-19 08:26:34 (ost. akt: 2017-05-19 08:28:13)
Praca zarządu zyskała jednogłośnie absolutorium.

Praca zarządu zyskała jednogłośnie absolutorium.

Podziel się:

W ubiegły czwartek odbyło się Zebranie Przedstawicieli Banku Spółdzielczego w Żurominie. Zarząd podsumował ubiegłoroczną działalność. Zebranie Przedstawicieli, które jest najwyższym organem banku udzieliło zarządowi absolutorium.

Kacper Czerwiński
k.czerwinski@kurierzurominski.pl


11 maja Zarząd Banku Spółdzielczego w Żurominie podsumował i przedstawił wyniki działalności za 2016 rok. Zebranie Przedstawicieli jako najwyższy organ Banku zatwierdziło sprawozdanie z działalności Zarządu i Rady Nadzorczej oraz sprawozdanie finansowe. Udzieliło jednogłośnie absolutorium wszystkim członkom zarządu oraz podjęło inne uchwały, między innymi o podziale nadwyżki finansowej oraz zmian statutu Banku.
Sprawozdanie z działalności Banku przedstawił prezes Zarządu Kazimierz Bulkowski. Bank w 2016r. Osiągnął dobre wyniki gospodarcze i finansowe. Suma bilansowa banku przekroczyła kwotę 200 mln zł i wzrosła w porównaniu do 2015r. o 25%. Zanotowano również wysokie przyrosty depozytów i kredytów banku. Niski udział kredytów zagrożonych wynoszący 0,84% obliga kredytowego przy średniej w zrzeszeniu SGB – 6,31% świadczy o bezpiecznym ich udzielaniu. Wskaźniki efektywności działania są na dobrym poziomie.
Uzyskany bardzo dobry wynik finansowy po zapłaceniu podatku dochodowego został podzielony głównie na zwiększenie kapitałów banku, na które przeznaczono 1.450 tys. zł. Bank podzielił się również z członkami banku wypłacając 3% dywidendy od posiadanych udziałów. Kwotę ponad 70 tys. zł przeznaczono na zasilenie funduszu społeczno-kulturalnego, z którego wspierane są inicjatywy społeczno-kulturalne w środowisku, w którym bank działa. W 2016r. wspierano z tego funduszu między innymi:dzieci niepełnosprawne – paczki noworoczne, choinki szkolne, festyny rodzinne, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, gminne centra kultury, Ochotnicze Straże Pożarne, organizację dni Żuromina, kluby sportowe itp.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB