Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Utalentowani lingwiści

2017-05-22 09:19:51 (ost. akt: 2017-05-22 09:21:23)
Pośród wizytatorów w Siemiątkowie była Dyrekcja Goethe-Institut - Christoph Bartmann i Urlike Würz.

Pośród wizytatorów w Siemiątkowie była Dyrekcja Goethe-Institut - Christoph Bartmann i Urlike Würz.

Podziel się:

W projekcie wzięło udział 115 zespołów z całego kraju. Pośród nich była 19-osobowa grupa uczniów z gimnazjum w Siemiątkowie. Młodzież zakwalifikowała się do kolejnego etapu językowego konkursu.

Paula Borkowska
p.borkowska@kurierzurominski.pl

Już po raz drugi grupa uczniów z Publicznego Gimnazjum w Siemiątkowie wzięła udział w konkursie zorganizowanym przez Instytut Goethego w Warszawie pt.: „Niemiecki ma klasę/ Deutsch hat Klasse”. Honorowy patronat nad konkursem objął Minister Edukacji Narodowej. Patronem projektu jest Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie. Ponadto dużym wsparciem jest także Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec. W tym roku do konkursu zgłosiło się 115 zespołów. 19-osobowa grupa z Siemiątkowa, pod opieką germanistki Izabeli Chabowskiej –Rakowskiej zakwalifikowała się do kolejnego etapu. Młodzież znalazła się w najlepszej trójce w kategorii: Ponowny Udział. Zgodnie z regulaminem uczestnicy II etapu muszą przejść wizytacje przez pracowników projektu „Niemiecki ma klasę/ Deutsch hat Klasse”. W spotkaniu w Siemiątkowie wzięli udział: Dyrekcja Goethe-Institut w Warszawie- Christoph Bartmann oraz Urlike Würz, dyrektor Zespołu Szkół Iwona Grabowska, wójt gminy Siemiątkowo Piotr Kostrzewski oraz Aleksandra Dąbrowska- pracownik Goethe-Institut oraz przedstawiciele projektu. Dyrekcja Goethe-Institut zaprosiła uczniów gimnazjum 1 czerwca do Warszawy na galę rozdania nagród w konkursie.
Dzięki konkursowi oraz sponsorom, w szkole przez ostatni rok doszło do wielu zmian. W sali do nauki języka niemieckiego pojawił się projektor, nowe tablice oraz głośniki i rolety.
W ramach projektu szkoła rozpoczęła akcje promujące język niemiecki między innymi powstał kącik czytelniczy z prasą niemiecką, zaplanowane są popołudnia z grami planszowymi, a wieczorami trwa projekcja filmów.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB