Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

35 gimnazjalistów wzięło udział w tegorocznej akcji "PaT"

2017-06-12 14:21:20 (ost. akt: 2017-06-12 14:25:31)
Grupa gimnazjalistów w ciągu trzech dni wzięła udział w kilku warsztatach, między innymi o tematyce profilaktycznej

Grupa gimnazjalistów w ciągu trzech dni wzięła udział w kilku warsztatach, między innymi o tematyce profilaktycznej

Podziel się:

Gimnazjaliści z terenu powiatu żuromińskiego przez trzy dni uczestniczyli w warsztatach artystyczno – profilaktycznych. Koordynatorem "PaT – Logowanie III" było Stowarzyszenie Wagon Inicjatyw. Punktem kulminacyjnym był-Ogólnopolski Głos Profilaktyki.

Paula Borkowska
p.borkowska@kurierzurominski.pl

Przez 3 dni w Żurominie, gimnazjaliści mieli możliwość udziału w warsztatach artystyczno – profilaktycznych pod hasłem: "PaT – III Logowanie. W przedsięwzięciu wzięło udział 35 uczniów gimnazjów z terenu powiatu żuromińskiego. Młodzież brała udział w warsztatach: teatralno – happeningowych, profilaktycznych, filmowych oraz plastycznych. Poza tym dla uczestników były przygotowane zajęcia z profilaktyki uzależnień, a także z udzielania pierwszej pomocy. Zakwaterowanie wraz z wyżywieniem zapewnił Internat Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie.

Ogólnopolski Głos Profilaktyki i Uzależnień

Dzień ten przypada na 1 czerwca. Gimnazjaliści wraz ze swoimi instruktorami wyszli ze swoją inicjatywą do centrum miasta, a dokładnie do parku miejskiego. Tam, tak samo jak w całym kraju, kilkudziesięciu młodych ludzi, w samo południe przez równa minutę wybijało rytm serca na piersiach. Miało to na celu zainicjowanie Zrywu Wolnych Serc. Młodzież krokiem sławnej "belgijki" oprowadzało wielkiego stwora zrobionego z różnych materiałów. Z minuty na minutę zainteresowanie happeningiem było coraz większe. Do tańca zaczęli przyłączać się uczniowie z gimnazjum nr 1 w Żurominie wraz ze swoimi nauczycielami - świetni się przy tym bawiąc! W parku swoje stoiska wystawiło kilka instytucji wspierających przedsięwzięcie.
Nie zabrakło pielęgniarek z Caritasu, które mierzyły ciśnienie oraz badały poziom cukru. O swojej pracy opowiadali również funkcjonariusze policji, jak i strażacy. Dla zgromadzonych wystąpił Przemek Szeluga z żuromińskiego technikum, który rapował własne utwory. Tego dnia w ramach akcji, zaprezentowano również wystawę Tiny Smerdel pt.: "Dzieci Świata" w bardzo nietypowym miejscu – na żuromińskim dworcu autobusowym.

Pozostałe warsztaty

Pierwszego dnia "PaT" w godzinach wieczornych do ZSP w Żurominie przyjechali żuromińscy funkcjonariusze policji - st. sierż. Monika Ejnik, asp. Robert Wierciński i st. asp. Piotr Ruszkowski. Przeprowadzali oni lekcje profilaktyczne odnośnie uzależnień. Pozostałymi prowadzącymi byli:Zbigniew Izdebski, Karolina Grześkiewicz, Tina Smerdel, Piotr Wlizło i Wiesław Paszta.
Przy Akcji "PaT" w wielkiej mierze pomagali również: Komenda Powiatowa Policji w Żurominie, Starostwo Powiatowe w Żurominie, Gminne Komisje Rozwiązywania problemów alkoholowo-narkotykowych z gmin: Kuczbork-Osada, Bieżuń, Lutocin, Żuromin oraz Siemiątkowo, Internat Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie, Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Żurominie, a także Caritas.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB