Poniedziałek, 23 października 2017. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Derbowe starcie dla żuromińskiej Wkry

2017-06-20 15:23:18 (ost. akt: 2017-06-20 15:28:12)
Jarosław Sawicki (drugi z lewej) zaliczył hat-trick fot. mo

Wkra Żuromin pożegnała się z własną publicznością w najlepszy możliwy sposób. W starciu derbowym z Borutą Kuczbork zespół Macieja Grzybowskiego zwyciężył aż 6:1.

redakcja@kurierzurominski.pl

To ostatnie derbowe starcie w sezonie 2016/2017. Tym razem areną zmagań był Stadion Miejski w Żurominie, a aktorami tego widowiska zespoły miejscowej Wkry oraz Boruty Kuczbork. Do starcia w roli faworyta przystępowała drużyna gospodarzy, ale pamiętając wydarzenia sprzed pół roku, kiedy to Boruta na własnym terenie pokonała żurominian z typami należało uważać.

Wkra zdominowała pojedynek
Gospodarze od pierwszych minut zaatakowali, a na efekty nie trzeba było długo czekać. Już po pięciu minutach gry znakomicie rozprowadzona akcja od własnej bramki zakończyło się wstrzeleniem piłki z bocznego sektora do wbiegającego środkowego napastnika Jarosława Sawickiego, a ten nie miał problemów ze skierowaniem futbolówki do siatki. Co więcej, w 9 minucie po raz drugi piłka znalazła się w siatce. Po uderzeniu z pola karnego niepewną interwencję zaliczył Dawid Zieliński, odbił piłkę, ta jeszcze trafiła w słupek, a dobitka Tomasza Kamińskiego była skuteczna. Po chwili przebudziła się Boruta. Indywidualną akcję przeprowadził Maciej Watkowski, który zwiódł dwóch graczy – Michała Chojnackiego i Dominika Stopczyńskiego, a na koniec uderzył w ten sposób, że Marek Koczot nie był w stanie skutecznie interweniować. Po zdobyciu gola Boruta odzyskała wiarę w swoje umiejętności, chciała zaatakować, ale Wkra dobrze grała w defensywie. Przed przerwą po stałym fragmencie gry żurominianie podwyższyli za sprawą Nowackiego. Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się, a gospodarze zdobyli jeszcze trzy gole – dwa z nich zdobył Sawicki kompletując hat-tricka. Wynik ustalił Yurii Hrushytskyi.

Wkra Żuromin - Boruta Kuczbork 6:1 (3:1)
Bramki: Sawicki 5, 50, 80 min., Kamiński 9 min., Nowacki 35 min., Hrushytskyi 84 min. –Watkowski 14 min.
Żółte kartki: Stopczyński, A. Narewski (Wkra) – Balcerzak (Boruta)
Sędziował: Karol Rychlewski (Mława)

Wkra: Koczot - Barski (Budzich), Dąbrowski, Stopczyński, Sokołowski (Orłowski), Chojnacki (Malinowski), A.Narewski (Karolewski), Nowacki, Hrushytskyi, Kamiński, Sawicki
Boruta: Zieliński - Pacholec, Jończak, Kawczyński, Narewski, Balcerzak (M.Kołakowski), Juszczyk, Suchoparski, Watkowski, Szumiński (Szeluga), Oleksa