Piątek, 20 kwietnia 2018. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Rosario awansowało do finałów ogólnopolskich Kinder+ Sport

2017-06-20 15:29:36 (ost. akt: 2017-06-20 15:33:14)

Podziel się:

Klub Rosario Lubowidz zdolnymi siatkarkami stoi. Zosia Jackiewicz, Klaudia Gajewska, Nikola Szostek wywalczyły złoty medal Mistrzostw Mazowsza i promocję do finałów ogólnopolskich do Zabrza w tegorocznej edycji turniejów minisiatkówki Kinder+Sport.

Olgierd Markowski
redakcja@kurierzurominski.pl

Kinder+Sport to program przygotowany przez Grupę Ferrero, w celu promowania aktywnego stylu życia. Czyni to poprzez zachęcanie do gier i zabaw ruchowych dzieci i młodzież. Projekt opiera się na głębokim przekonaniu, iż aktywny styl życia jest treningiem nie tylko dla ciała, ale również dla emocji oraz ważnym elementem edukacji w rozwoju dziecka. pracuje na rzecz promowania aktywności fizycznej wśród dzieci, by zapewnić im mnóstwo radosnych wspomnień. Rdzeń aktywności Kinder+Sport został opracowany we współpracy z krajowymi i międzynarodowymi Federacjami Sportowymi odpowiedzialnymi za promowanie sportów oraz organizacje zarówno lokalnych, jak i globalnych wydarzeń. Od siedmiu lat cykl turniejów sportowych obejmuje siatkówkę. Siatkarski zespół Rosario Lubowidz świecił już wielkie, ogólnopolskie sukcesy w tym cyklu. Po kilku latach znów wraca do finałów ogólnopolskich.
W bieżących rozgrywkach Rosario rewelacyjnie zaprezentowało się w kategorii dwójek.
- W kategorii dwójek, jako jedyny klub na Mazowszu w turnieju finałowym reprezentowały nasz klub aż trzy zespoły – informuje jeden ze szkoleniowców Artur Kubkowski.
Jeden z zespołów wygrał rywalizację uzyskując awans do finałów mistrzostw Polski.
- Zosia Jackiewicz, Klaudia Gajewska, Nikola Szostek wywalczyły złoty medal. Dziewczyny rozegrały fenomenalne zawody nie tracąc nawet jednego seta, zdecydowanie przewyższały umiejętnościami swoje rówieśniczki.
Pozostałe dwa zespoły, które awansowało do finałów mazowieckich sklasyfikowane zostały na pozycjach 9-16. Podobnie jak dwa zespoły „dwójek” sklasyfikowany został zespół „trójek”. Finały ogólnopolski odbędą się w dniach 26-29 czerwca w Zabrzu.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB