Wtorek, 18 grudnia 2018. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

Ziemia na sprzedaż

2017-06-22 08:04:36 (ost. akt: 2017-06-22 10:01:16)

Podziel się:

Władze Żuromina planują rozebrać wał otaczający boisko na stadionie miejskim. Część ziemi ma być wykorzystana do rekultywacji starego wysypiska śmieci w Brudnicach. Reszta zostanie sprzedana. Zysk zostanie przeznaczony na nowe trybuny.

To, że żuromiński stadion wymaga remontu jest bezdyskusyjne. Owszem, nie tak dawno wyremontowano budynek, w którym mieszczą się szatnie i prysznice. Główne boisko także zostało poprawione. Niestety wyglądem straszy jego otoczenie. Kibice Wkry Żuromin doskonale wiedzą jak wyglądają trybuny na naszym stadionie. Wybrakowane, nierówne betonowe schody. Ławki ze zniszczoną stolarką oraz plastikowe, wyblakłe krzesełka. Do tego pordzewiała siatka wokół boiska.
Wszystko ma się zmienić. Jednak coś za coś. Magistrat chce rozebrać wał otaczający główne boisko. Od strony ogródków działkowych część nasypu już znikła. Ziemia zostanie wykorzystana do rekultywacji terenu po dawnym wysypisku śmieci w Brudnicach. To, co zostanie trafi na sprzedaż. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży władze miasta planują przeznaczyć na przebudowę trybun. Górka, na której obecnie mieszczą się ławki zostanie zrównana do wysokości 1 metra. Teren zostanie utwardzony kostką, na tym staną metalowe, modułowe trybuny o czym poinformował nas zastępca burmistrza Michał Bodenszac.

To nie jedyne zmiany

W przeciągu kilku tygodniu wzdłuż ogrodzenia przy ulicy Zwycięstwa zostaną posadzone nowe dwumetrowe drzewka. Wcześniej rosły tam topole, które zostały wycięte. Nasadzenie jest związane z "projektem zieleni", który będzie realizował Urząd Gminy i Miasta w Żurominie. Łączny koszt przedsięwzięcia to około 1,3 miliona złotych (w tym min. przebudowa parku przy ul. Lidzbarskiej).
Zastępca burmistrza Michał Bodenszac w rozmowie z "Kurierem" przyznaje, że ostateczne decyzje w sprawie rozbiórki wału jeszcze nie zapadły. Pomysł budzi sporo kontrowersji wśród kibiców.
- Ten stadion straci urok, to będzie zwykły plac- mówi jeden z kibiców spotkany na stadionie. Są też pozytywne głosy. - Jeżeli od razu zostaną zrobione nowe trybuny to może być, gorzej jak rozbiorą wał a pieniędzy będzie za mało- dodaje starszy mężczyzna.Władze miasta zapewniają, że dzięki usunięciu wału na stadionie powstanie nowa przestrzeń do zagospodarowania. W planach magistratu jest między innymi budowa lodowiska i terenu rekreacyjnego dla mieszkańców. O tym, czy wały runą przekonamy się wkrótce.

Kacper Czerwiński

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ... #2273098 | 178.42.*.* 25 cze 2017 21:12

  Niedługo wszystko będzie na sprzedaż.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Kap łan #2272786 | 94.254.*.* 25 cze 2017 12:10

  zazwyczaj graczom na boisku przeszkadza wiatr i sędzia,jak grają nasi to ustawowo powinno być zagwarantowane,że drużyna przeciwna gra bez bramkarza

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. witeka #2272450 | 37.109.*.* 24 cze 2017 20:36

  Ziemia na sprzedaż? Ciekawe kto ją kupi i za ile. Koszt rozbiorki wału i wywózki ziemii będzie większy od ceny ziemi. Kto konkretnie takie głupie decyzje podejmuje? Ciekawe jaka firma na tym zarobi?

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. NORMALNY #2271490 | 94.254.*.* 23 cze 2017 13:29

  jako mieszkaniec tego miasta cieszę się z tego, że władzom się przypomniało, aby wyremontować obiekt, który liczy sobie prawie 40 lat, jednak likwidacja jego obwałowania to bezmyślność. Większość znanych mi stadionów jest w tzw, niszy,która spełnia wiele funkcji, natomiast sugestie wykorzystania usuniętych obwałowań do rekultywacji i sprzedaży tej gliny to takm jak rozebranie stodoły, aby wyrównać klepisko.Argumenty, że pozyska się teren dla rekreacji jest dziecinny.ponieważ sąsiedztwo parku też 0d 40 lat nie doczekało sie rewitalizacji. Pisałem kiedyś, że jakby tam rosn ace drzewa mogły brać udział w wyborach byłyby nawet wymienione na drzewa palmowe, tak jak budowa domu kultury w Nadratowie dla kilku głosów.Szanowni włodarze! przemyślcie to. Przy tej okazji o pomstę do nieba woła stan wielu ulic w mieście, a ul lidzbarska w szczególności.Przejeżdżający tą ulicą zapamiętują to, podobnie jak fetory żuromińskie

  Ocena komentarza: warty uwagi (16) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Kibic #2270902 | 94.254.*.* 22 cze 2017 14:00

  Po planowanej przez naszych włodarzy przebudowie ten obiekt będzie wyglądał jak boisko szkolne, a nie stadion miejski. To jest dewastacja nie modernizacja!

  Ocena komentarza: warty uwagi (16) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (8)