środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

- Liczymy na średnią jakość za średni budżet-

2017-06-23 09:43:42 (ost. akt: 2017-06-23 10:00:05)
Joanna Rakoczy podczas posiedzenia komisji tłumaczyła, że komitet odpowiadał za piątkowe obchody 250-lecia nadania praw miejskich

Joanna Rakoczy podczas posiedzenia komisji tłumaczyła, że komitet odpowiadał za piątkowe obchody 250-lecia nadania praw miejskich

Podziel się:

- skomentował nadchodzące święto miasta Janusz Kuklewicz dyrektor Żuromińskiego Centrum Kultury. Podczas posiedzenia komisji oświaty radni chcieli się upewnić, że wszystko jest gotowe. Nie wszystkie odpowiedzi dyrektora zadowoliły członków komisji.

Kacper Czerwiński
k.czerwinski@kurierzurominski.pl


23 czerwca mieszkańcy Żuromina i okolic rozpoczną imprezowy maraton. W piątek będziemy obchodzić "250-lecia Uzyskania Praw Miejskich Przez Żuromin". W sobotę wystąpi gwiazda tegorocznych dni miasta Ivan Komarenko. W niedzielę 15 formacji zmierzy się podczas Festiwalu Strażackich i Amatorskich Orkiestr Dętych. Jest jednak jedno ale, do którego zastrzeżenia mieli zarówno członkowie komisji oświaty, jak i dyrektor ŻCK. Budżet imprezy to 60 tysięcy złotych. Tyle samo przeznaczono na Dni Żuromina w ubiegłym roku. - Na obchody 250-lecie można by było zrobić coś większego, a nikt do nas radnych nie zwracał się o zwiększenie budżetu.- powiedział radny Dominik Stopczyński. Dyrektor Żuromińskiego Centrum Kultury odpowiadał, że z jego strony były monity, że budżet jest skromny.- Liczymy na średnią jakość za średni budżet.- komentował tegoroczną imprezę Janusz Kuklewicz dyrektor ŻCK.

Kto wybrał gwiazdę?

Kolejną kwestią, która nurtowała radnych był wybór gwiazdy wieczoru. W Żurominie wystąpi Ivan Komarenko, który znany jest raczej z jednego utworu "Jej czarne oczy". Członkowie komisji dopytywali czy były prowadzone w tej sprawie jakieś konsultacje społeczne. - Wtedy cała odpowiedzialność nie spoczywałaby na panu- zwróciła się do dyrektora ŻCK radna Halina Jarzynka. Janusz Kuklewicz tłumaczył, że wybór artysty opierał się w dużej mierze na cenie za występ. Poza tym uważa, że tegoroczna gwiazda wieczoru jest znana.- Myślę, że Komarenko też nie jest ostatnią taką gwiazdą, która już tam spadła- stwierdził dyrektor Janusz Kuklewicz. W pierwszej wersji w Żurominie miał wystąpić Stefano Terrazzino. Jednakże inne miasto szybciej zapłaciło zaliczkę za występ artysty i termin przepadł. Ponadto Stefano Terrazzino był gwiazdą tegorocznych Dni Bieżunia, które odbyły się w zeszłą sobotę...

Sponsorzy- szału nie ma

Każdego roku święto miasta wspierała duża grupa sponsorów. Było to zawsze kilkadziesiąt osób, firm i instytucji. - My czyniliśmy starania o sponsorów już w styczniu, wysłaliśmy ponad 100 pism z zapytaniem czy są chętni- powiedział Janusz Kuklewicz. Dyrektor tłumaczył, że na chwilę obecną ( 19.06. posiedzenie komisji) od sponsorów otrzymał 3 tysiące złotych. Łącznie z wpływami za wynajem placu (min. firma cateringowa czy wesołe miasteczko) dyrektor szacuje wpływ rzędu 10-15 tysięcy złotych. Dla porównania budżet Dni Bieżunia to niecałe 50 tysięcy złotych z budżetu miasta, do tego dochodzą sponsorzy, który przekazali na ten cel przeszło 11 tysięcy złotych. W Bieżuniu impreza trwała jeden dzień. Dlatego koszty wynajmu sceny z nagłośnieniem były o wiele mniejsze stąd sąsiednie miasto mogło pozwolić sobie na dwie gwiazdy wieczoru.

250-lecie to jedno, a drugie to urodziny miasta

Przewodniczący komisji oświaty Leszek Łuczkiewicz zasugerował, że warto w przyszłym roku skorzystać z opinii radnych, wtedy cała odpowiedzialność nie spoczywałaby tylko na barkach Janusza Kuklewicza i może impreza wyglądałaby inaczej. - Panie Przewodniczący, ale to nie spoczywa tylko na mnie, ponieważ w tym roku został powołany zespół- odpowiedział Janusz Kuklewicz. - Chwila, chwila, przepraszam bardzo! Nie zespół do organizacji Dni Żuromina, tylko zespół do organizacji obchodów 250-lecia- ucięła Joanna Rakoczy dyrektor Powiatowo-Miejskiej Biblioteki Publicznej.- Obchody są 23 czerwca w piątek, a urodziny miasta to jest dołączenia.- dodała Joanna Rakoczy. Zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Gminy i Miasta Żuromin Anety Goliat z dnia 28 lutego został powołany Komitet Organizacyjny obchodów jubileuszu 250-lecia nadania praw miejskich Miastu Żuromin. W jego skład weszli: Joanna Rakoczy (Przewodnicząca), Janusz Kuklewicz, Tomasz Siemiątkowski i Michał Osiecki. Joanna Rakoczy tłumaczyła, że komitet zajmował się jedynie piątkowymi uroczystościami, sobota i niedziela nie znalazły się w kompetencjach zespołu. - No, źle zrozumiałem- odpowiedział zmieszany Janusz Kuklewicz.

Mleko się rozlało

Na dyskusję w tym temacie jest już trochę za późno i nie ma co oceniać książki po okładce.
O tym, czy będzie to średnia, a może bardzo dobra impreza przekonamy się w najbliższy weekend. To pierwsze Dni Miasta, za których organizację odpowiada Janusz Kuklewicz, dlatego niektóre błędy można mu wybaczyć. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku dyrektor będzie miał więcej szczęścia do sponsorów, a władze miasta od samego początku hojniej podejdą do sprawy. Podejrzewamy, że tak też się stanie bo w przyszłym roku...Odbędą się wybory samorządowe.

Komentarze (36) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. do Zdzicha #2274838 | 83.28.*.* 28 cze 2017 21:10

  Łysy to ty nie jesteś oczajny. Poza ty jedzie od ciebie trolem na kilometr.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Zdzichu #2274799 | 157.25.*.* 28 cze 2017 20:17

  Niestety tak mało radni " bezradi " przeznaczyli na tę imprezę, więc im należą się szczególne podziękowania. Może następna Rada będzie bardziej " oczajna "

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. T.S. #2274736 | 217.99.*.* 28 cze 2017 18:47

   To była żenada ,tylko ,, patataj,patataj! " Żuromin odjeżdżał w siną dal ze swoimi życzeniami lepszego życia i frustracją ,że wybrało się taką władzę ,która dla ludu funduje ,za jego pieniądze taką szmirę .Wstyd!

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. ... #2274119 | 157.25.*.* 27 cze 2017 19:02

    zamiast wydawać pieniądze na Ivanów, Mejków, Terazzino i innych zróbcie coś pożytecznego w mieście np. przywróćcie drzewa w parku.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    1. :D #2274066 | 5.172.*.* 27 cze 2017 16:57

     Pewnie ze można tylko rada musi potrząsnąć kiesą, ale chodniki na wiosce ważniejsze przecież

     Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

     Pokaż wszystkie komentarze (36)