Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Nowy-stary dyrektor Białczak

2017-06-26 08:18:53 (ost. akt: 2017-06-26 08:23:09)
Pomimo rywalizacji dwóch kandydatów atmosfera podczas konkursu była bardzo pozytywna

Pomimo rywalizacji dwóch kandydatów atmosfera podczas konkursu była bardzo pozytywna

Podziel się:

O stanowisko dyrektora SPOZOZ w Żurominie ubiegało się dwóch kandydatów. Do boju o kolejne 6 lat na dyrektorskim fotelu stanęli: dotychczasowy dyrektor placówki - Zbigniew Białczak oraz zastępca dyrektora Dariusz Biały.

Paula Borkowska
p.borkowska@kurierzurominski.pl

Konkurs odbył się w ubiegłą środę, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego.
O godzinie 10:00 komisja konkursowa w składzie: przewodniczący – wicestarosta Ireneusz Rejmus, członkowie - Joanna Olszewska - Firlej, Marzena Twarogowska, Beata Raźniak, Piotr Budzich, Ryszard Dobies oraz Bernard Jabłoński rozpoczęła obrady. Przed salą czekali zniecierpliwieni kandydaci: dotychczasowy dyrektor placówki Zbigniew Białczak oraz lekarz i zastępca dyrektora placówki Dariusz Biały. Obaj Panowie wyglądali na zdenerwowanych, ale mimo wszystko prowadzili ze sobą luźny dialog. Jako pierwszy przed komisją stanął Zbigniew Białczak. Kandydat spędził w środku ponad 45 minut. Następnie na pytania odpowiadał Dariusz Biały. - Pytania jakie były zadawane obydwóm kandydatom były podobne - informuje przewodniczący komisji konkursowej wicestarosta Ireneusz Rejmus. - Z uwagi na bardzo dobrą kondycję finansową żuromińskiego szpitala pytań o tematyce ekonomiczno-finasowej prawie nie było. Nasze pytania bardziej kierowane były w kierunku poziomu leczenia, pozyskiwania nowych lekarzy, personelu medycznego. - dodaje Rejmus.

Burzliwe obrady

Po "przesłuchaniu" obydwóch kandydatów komisja konkursowa podjęła burzliwe obrady. - Żałuję, że nie mogliśmy obsadzić dwóch stanowisk, że nie mamy dwóch szpitali - powiedział Ireneusz Rejmus. - Poziom był bardzo, bardzo wyrównany. Dariusz Biały bardzo mile nas zaskoczył. Jego wiedza była znakomita. Nie ukrywam, że mieliśmy problem... - podsumowuje wicestarosta.

Klamka zapadła

Co skłoniło komisję konkursową do podjęcia takiej, a nie innej decyzji? Większość jej członków przyznało, że za Zbigniewem Białczakiem stoi duże doświadczenie w kierowaniu placówką. Dlatego to właśnie on przez kolejne sześć lat będzie dyrektorem szpitala.
- Emocje podczas konkursu były, przecież nie mogło ich nie być. Następne 6 lat, dużo pracy przed nami, przed szpitalem, przede mną... Nowa rzeczywistość, sieć szpitali, rozporządzenia wykonawcze, ale myślę, że stawimy temu czoła, że szpital dalej będzie się rozwijał. Nie boimy się przyszłości – tuż po ogłoszeniu wyniku powiedział Zbigniew Białczak.

Komentarze (35) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Piotrek #2390761 | 95.160.*.* 4 gru 2017 23:17

  Cytat: "Nasze pytania bardziej kierowane były w kierunku poziomu leczenia". Dariusz Biały i poziom leczenia ??!! Raczej brak poziomu, podobnie jeśli chodzi o kulturę osobistą i dobór słownictwa Tego lekarza.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. My tu o Trumpie i Melaniii a.. #2281013 | 94.254.*.* 7 lip 2017 18:12

  Ceny paliw w górę o 25 groszy. Projekt nowej ustawy już w Sejmie, i co Polaczki????

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Do Nowy przetarg #2279593 | 94.254.*.* 5 lip 2017 19:31

  Czemu czepiasz się Pana Irka? Co Ci się nie podoba? Wszystko jest w idealnym stanie. Nasz powiat się rozwija w piorunującym tempie. Wspomniany szpital jest wzorem do naśladowania dla ościennych powiatów i nie tylko. poziom nauczania w szkołach średnich jest jeden z najwyższych w Polsce. Drogi mamy najlepsze w województwie mazowieckim i tak można wyliczać bez końca jako nie kończące się pasmo sukcesów. Dlatego możemy nagradzać wszystkich wybranych obfitymi nagrodami. W przyszłym roku wszyscy radni cała siedemnastka będzie z PSL-u. Władza absolutna sprawi że będziemy dalej rozwijać nasz powiat. Będziemy mieli pasmo nie kończących się sukcesów aż do kończ świata.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Nowy przetarg #2279444 | 5.172.*.* 5 lip 2017 15:59

  Władze powiatu ogłosiły przetarg na wykonanie pługa, na zaoranie szpitala. Pierwszy za lejce złapie Irek

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Gif #2279091 | 188.146.*.* 5 lip 2017 05:59

   Dane::: W żuromińskiej porodówce przyszło na świat 405 noworodków (402 porody). Szczególnym powodem do zadowolenia jest fakt, że rodzące u nas panie to nie tylko mieszkanki powiatu żuromińskiego (258 porody). Coraz więcej przyszłych matek trafia do nas z terenu powiatu mławskiego (96 porody), działdowskiego (21 porody) jak również innych obszarów Polski (27 porody). Ilość porodów, jakie odbyły się w żuromińskim szpitalu, jest porównywalna z liczbą porodów w ościennych miastach, na ten przykład w Mławie - 462 porody, w Sierpcu - 408 porody, a w Rypinie – 341 porodów. Liczba mieszkańców - Żuromin 9000, Sierpc 19000, Mlawa 31000.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (35)