Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Wspólny grill wielkich serc

2017-06-30 08:17:28 (ost. akt: 2017-06-30 08:19:23)

Podziel się:

Co roku do Caritasu przychodzą nowe młode osoby, które chcą bezinteresownie pomagać. W tym roku szkolnym z żuromińską placówką współpracowało 40 wolontariuszy.

Tak już od około 10 lat. Uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Żurominie przychodzą do Caritasu, bo chcą pomagać. Nikt ich do tego nie zmusza. To ich własny wybór. Pomagają pielęgniarkom z żuromińskiej Stacji Opieki Caritas przy różnych akcjach, o których nie raz pisaliśmy na łamach Kuriera. W ramach podziękowania 22 czerwca kierownik Caritasu Elżbieta Szczepańska zaprosiła grupę wolontariuszy wraz z ich szkolnym opiekunem – katechetką Marzeną Kwiatkowską na wspólnego grilla. Gimnazjaliści z uśmiechami na twarzach wspominali wspólne działania.
- Jeszcze raz bardzo dziękujemy za wasze wielkie serca i wrażliwość. - mówiła Kierownik Elżbieta Szczepańska. - Tego nie da się kupić, czy też zamówić przez internet- dodała na koniec.

Paula Borkowska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Grzegorz #2275705 | 30 cze 2017 09:29

    Dziękuję za każde z serca płynące działanie. Gratuluję postawy wolontariuszom. Są rodzynkami , bo wolontariat w powiecie żuromińskim nie jest mocną stroną w roszczeniowym społeczeństwie osób dorosłych.

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz