Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Natalka ofiarą nieludzkich przepisów

2017-07-07 09:02:48 (ost. akt: 2017-07-07 09:05:59)
Natalka na własnej skórze przekonała się jakie nieludzkie przepisy funkcjonują w służbie zdrowia

Natalka na własnej skórze przekonała się jakie nieludzkie przepisy funkcjonują w służbie zdrowia

Podziel się:

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o 10-letniej Natalce, która złamała rękę. Lekarz z żuromińskiego szpitala wystawił jej skierowanie do szpitala w Płocku. Mama dziewczynki prosiła o transport. Szpital odmówił, bo takie są przepisy.

Kacper Czerwiński
k.czerwinski@kurierzurominski.pl

Okazuje się, że tak w Polsce jest skonstruowane prawo, a konkretnie finansowanie opieki zdrowotnej. 10-letnia Natalia, o której pisaliśmy w ubiegłym tygodniu nie mogła uzyskać pełnej pomocy w żuromińskim szpitalu, bo tak stanowią przepisy. W strukturach żuromińskiej placówki nie ma Poradni, ani Oddziału Chirurgi Dziecięcej. Dlaczego lekarz odmówił zespolenia kości? Bo nie mógł tego zrobić – o czym informuje rzecznik żuromińskiej placówki Anna Wrzosek.
Dotyczy to wszystkich dzieci do 16 roku życia – stąd skierowanie do szpitala w Płocku. A transport? W tym przypadku na własną rękę. U Natalki nie występowało zagrożenie życia. Co innego, jeżeli dziewczynka miałaby pękniętą miednicę, wtedy transport jest jak najbardziej uzasadniony. P.o. Rzecznika Praw Pacjenta Krystyna Kozłowska odpisała nam, że:”Bezpłatny przejazd środkiem transportu sanitarnego do najbliższego podmiotu leczniczego udzielającego świadczeń we właściwym zakresie, i z powrotem, przysługuje na podstawie zlecenia lekarza w następujących przypadkach: 1. Konieczności podjęcia natychmiastowego leczenia w innym podmiocie leczniczym; 2. Potrzeby zachowania ciągłości leczenia, 3. Dysfunkcji narządu ruchu uniemożliwiającej korzystanie ze środków transportu publicznego, w celu odbycia leczenia (…) Podkreślę jednak, że jest to decyzja lekarza, która oparta musi być o kryteria medyczne i stan zdrowia pacjenta. Taka decyzja nie może natomiast wynikać z żądania przejazdu środkami transportu sanitarnego przez rodzinę czy samego pacjenta np. ze względu na sytuację rodzinną, materialną czy inne czynniki nie związaną ze stanem zdrowia. ”- czytamy dalej w piśmie. Podsumowując, jak nie wiadomo o co chodzi...

P.S. W ubiegły piątek zawieźliśmy Natalkę, na kontrolę do szpitala w Płocku. Wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Komentarze (13) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mędzrzec #2287244 | 94.254.*.* 15 lip 2017 22:25

  A czy Natalka wie,że od 10 czerwca władza wprowadziła podwyżki na prąd, wodę i inne nie wspomnę o oszukańczym podatku drogowym, niech Natalka przeliczy wszystko i pomyśli jak skończy studia i za ile, płaca za akademik,pomoce naukowe i jedzonko czyli papu.Natalka będzie musiała szukać pracy 'na boku" w akademiku bądź innej instytucji,kiedys w akademikach były formacje,co studentom załatwiały pracę tak codzienną jak i w soboty i w niedziele.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Pytanie #2285269 | 94.254.*.* 13 lip 2017 07:35

  To kto stworzył te nieludzkie przepisy??jeśli rządzi naród przez swoich przedstawicieli to przepisy stworzył naród, a kościół gdzie był?czeka na ostatnią posługę?w sprawie in vitro ma zdanie,jak już bachor się urodzi to pozostawia człowieka bez opieki, to ksiądz powinien się bujnąć do Płocka z dzieckiem a nie Kurier,co z życiem poczętym? matka powinna iść na plebanię o pomoc,kler to pierwsza siła w państwie,która ustala warunki gry.Po co są księża w Polsce?zaostrzają sobie przepisy o pedofilii, do niedawna w Watykanie można było fikać z ludźmi od 12 lat i to pod czujnym okiem świętego JPII.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Kap łan #2283690 | 94.254.*.* 11 lip 2017 09:31

  Niech cię najwyższy błogosławi za ten wpis, tak, biorą pieniądze a o przybytek się nie martwią,dzieciak młody to i bez lekarza ręka by się zrosła,a mnie podniosą cene za paliwo o 50 groszy, datki musicie zwiększyć,a tę babeczkę do spowiedzi,ja jęj dam pokutę.A może do pracy będzie ją Kurier podwoził,dzieciak do pasienia krów by się nadał jak nic.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Kap łan #2283689 | 94.254.*.* 11 lip 2017 09:30

  Niech cię najwyższy błogosławi za ten wpis, tak, biorą pieniądze a o przybytek się nie martwią,dzieciak młody to i bez lekarza ręka by się zrosła,a mnie podniosą cene za paliwo o 50 groszy, datki musicie zwiększyć,a tę babeczkę do spowiedzi,ja jęj dam pokutę.A może do pracy będzie ją Kurier podwoził,dzieciak do pasienia krów by się nadał jak nic.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. @@@@ :) #2283157 | 5.60.*.* 10 lip 2017 14:51

  Nie ma co robić sensacji i użalać się nad sobą!!!! Mamy teraz takie społeczeństwo roszczeniowe, aby brać z opieki 500+, zasiłki, zapomogi itp. mój syn też miał problem z ręką, byłam u pediatry, chirurga w Żurominie - odesłali mnie do Ciechanowa (2 wizyty) i do Otwocka... Nawet do głowy mi nie przyszło żeby chcieć karetkę, a też nie zarabiam "milionów" byłam na zalecanych wizytach, na szczęście z ręką już wszystko dobrze. Nie wierzę w To że ta Pani nie ma kasy... pobiera na troje dzieci zasiłki, 500+ i zapomogi i nie ma kasy? do pracy się wziąć, a nie tylko kasę od Państwa czerpać!!!! Najpierw odprowadzaj kobieto podatki a potem po socjal do opieki... czysta nagonka polityczna!!!! i tyle w temacie... szukanie dziury w całym!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (13)