Niedziela, 26 maja 2019. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Piąty trójboista świata

2017-07-12 09:51:22 (ost. akt: 2017-07-12 09:52:38)
Mariusz Grotkowski jest piątym trójboistą siłowym świata fot. facebook

Mariusz Grotkowski jest piątym trójboistą siłowym świata fot. facebook

Podziel się:

Mariusz Grotkowski spisał się rewelacyjnie podczas Mistrzostw Świata w trójboju siłowym w kategorii do 66 kilogramów, które odbyły się w Mińsku na Białorusi. Zawodnik klubu Spartakus Nasielsk uzyskał w trzech bojach łączny wynik 600 kilogramów.

Olgierd Markowski
redakcja@kurierzurominski.pl

Mistrzostwa Świata w trójboju siłowym klasycznym w tym roku odbyły się w Mińsku na Białorusi.
- Jadę tam, aby zająć miejsce w pierwszej piątce to będzie duży sukces – mówił przed wylotem Mariusz Grotkowski i zapewniał – jestem dobrze przygotowany i stać mnie na wykonanie tego planu, wiele będzie zależało także od rywali, którzy są niesamowicie silni.
Plan, który Grotkowski sobie założył został wykonany. Fighter z Chamska zajął piątą lokatę, a wynik jaki osiągnął w trzech bojach, czyli sześćset kilogramów jest nowym rekordem Polski poprawionym o pięć kilogramów.
- Jestem zadowolony, choć jest lekki niedosyt. Miejsce jest takie jakie sobie zakładałem, ale poszczególne wyniki w bojach mogłyby być wyższe. Liczyłem, że rozprawię się z wyższymi ciężarami – informował piąty zawodnik świata, medalista mistrzostw Europy i multimedalista Mistrzostw Polski.
Wyniki Grotkowskiego oscylowały w granicach własnych rekordów - w przysiadzie uzyskał on 210 kilogramów, co jest rekordem Polski, w wyciskaniu sztangi leżąc 150 kilogramów, co dało mu wyrównany rekord życiowy i mały brązowy medal za trzeci wynik w tymże boju podczas Mistrzostw świata i 240 kilogramów w martwym ciągu co również jest wyrównanym rekordem życiowym.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB