Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Skromny bohater – utytułowany

2017-07-14 08:19:56 (ost. akt: 2017-07-14 08:29:17)
Bohaterską postawę Witolda Spychały docenił marszałek Adam Struzik

Bohaterską postawę Witolda Spychały docenił marszałek Adam Struzik

Podziel się:

Witold Spychała – skromny strażak ochotnik, który 21 maja uratował życie małego chłopca w Toruniu, otrzymał wyróżnienie z rąk marszałka Adama Struzika. Do konkursu zgłosili go koledzy z OSP w Lutocinie.

Paula Borkowska
p.borkowska@kurierzurominski.pl

Na łamach Kuriera (nr 22 /569) pisaliśmy o skromnym bohaterze - strażaku ochotniku z Lutocina. Pod koniec maja mężczyzna był z wizytą u rodziny w Toruniu, gdzie najechał na wypadek. 9-letni chłopiec został potrącony przez tramwaj. Witold Spychała bez wahania ruszył z pomocą. Wraz z mężczyzną, który stał obok, zaczęli gołymi rękoma wykopywać nieckę z ziemi, aby wydostać chłopca. Dziecko na całe szczęście oddychało, odniosło tylko niegroźnie obrażenia głowy.

Zasłużony tytuł

Koledzy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lutocinie zgłosili Spychałę do konkursu organizowanego przez Oddział Wojewódzki Związku OSP w województwie mazowieckim. Na Mazowszu zgłoszono 32 kandydatów, którzy walczyli o ten tytuł. Jednak to właśnie lutociński strażak ochotnik otrzymał miano „Strażaka miesiąca maja 2017”. Witold Spychała jest ochotnikiem już od ponad 30 lat. 6 lipca w Warszawie lokalny bohater otrzymał nagrodę, a także dyplom z rąk marszałka Adama Stuzika oraz członka zarządu ZOSP RP Zbigniewa Gołąbka. W uroczystości wzięli udział: rodzina Witolda Spychały, starosta żuromiński Jerzy Rzymowski, prezes OSP Lutocin Stanisław Kowalski praz członek Zarządu Gminnego OSP Jerzy Drankowski. Gratulujemy!

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB